Антракноз

Антракноз – захворювання рослин, викликане грибами Colletotrichum, Kabatiella, Gloeosporium. Найчастіше хворіють на цю хворобу кава, виноград, смородина, полуниці, огірки, цитрусові та інші.

Антракноз заражає ослаблені рослини, що мають зовнішні пошкодження, адже спори грибів передаються із зараженим насінням, рослинними рештками і розповсюждуються з краплями дощу, вітром та комахами.

Ознаки антракнозу

Захворювання починається з зараження листя, на яких утворюються темні плями з більш темною облямівкою, спочатку з’являються по краях, потім плями поступово зливаються, листки у кімнатної рослини стають темно-коричневі, засихають і опадають передчасно.

collage_antraknoz

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

На стеблах, на плодах з’являються світло-коричневі подовгасті плями, які не дають повноцінно пересуватися поживним речовинам по рослині; вони поступово розширюються, поглиблюються, темніють і по краях у плям з’являється темно-фіолетовий або темно-коричневий обідк. Антракноз вражає всю надземну частину кімнатної рослини, розвивається на листі, стеблах, пагонах і на плодах, після чого листя та плоди опадають. Антракноз найбільш поширений в областях з помірним кліматом, особливо добре розвивається у вологі пори: коли висока вологість і температура більше 22 градусів. У суху погоду на уражених ділянках виникають тріщини, при підвищеній вологості стебла загнивають і ламаються.

anthracnose-na_yabluni-1

На листі кімнатної рослини з’являються темні плями, на кінчиках листя можуть бути темно-коричневі патьоки. В міру поширення хвороби, плями на листі зливаються, листя у кімнатної рослини стають коричневими, засихають і опадають передчасно. При сильному розвитку хвороби листя повністю буріють і засихають, гине вся надземна частина рослини. Розвитку хвороби сприяють висока вологість, високий рН грунту, нестача фосфору і калію.

Причини захворювання

Хвороба може з’явитися і прогресувати через перебування рослини в теплих вологих умовах. У профілактичних заходах допускається обприскування рослини Купроксатом, хлорокисом міді, оксіхомом.

Лікування від антракнозу

Потрібно видалити і спалити пошкоджені листя і стебла, потім обробити кімнатну рослину системним фунгіцидом (купроксатом, хлорокисом міді, оксихом, та ін.) обприскувати 2 – 3 рази з інтервалом 10-20 днів, після обробки зменшити полив.

Схожі записи