Соєва плодожерка – ознаки появи, методи боротьби

У соєвої плодожерки харчова спеціалізація – посіви сої.

Опис соєвої плодожерки

Соєва плодожерка (Laspeyresia glycinivorella.) невеликий метелик з розмахом крил до 12 мм. Також його можна впізнати за такими прикметами: на передніх крилах є ряд темних косих смуг з переднього краю на яких чергується малюнок з жовтих та коричневих лусочок, на вершині крила — дві комоподібні плями. Натомість задні крила однотонно-сірі. Має зовсім маленьке тіло близько 0,5 см, довжина гусениці до 1 см,вона жовтого чи оранжевого кольору з жовтими плямами на черевці.

Гусінь соєвої плодожерки діє таким чином: вона обплітає волоски плоду павутиною, таким чином утворюється кокон, і вже у ньому влазить у біб. Вигрезиний таким чином отвір незабаром заростає, а гусінь починає виїдати середину плода, при цьому можуть ушкоджувати ділянку зародку. Таким чином всередині утворюється порожнеча, яку гусінь плодовою плодожерки заповнює павутиною та своїми екстрементами.

soeva_plodozherka_1

Наслідком поширення соєвою плодожерки можуть бути суттєві збитки: в окремі рьоки вони перевищують 50%. Ефективний поріг шкідливості при 5% заселенні ділянки — 2-3 яйця на рослині.

Заходи захисту від соєвої плодожерки

Агротехнічні заходи: оранка на зяб. Восени та навесні знищення сходів падалиці. Стислі терміни жнив.

Хімічні заходи: оприскування полів препаратами: Данадим Стабільний – 0,5-1,0 л / га; Золон – 1,5-3,0 л / га; Фуфанон – 0,5-1,2 л / га.

Схожі записи