Залізний купорос – для саду

Використання залізного купоросу в саду допоможе захистити дерева від комах-шкідників, грибкових захворювань, мохів, лишайників і інших хвороб.

На жаль, неможливо виростити здоровий сад без періодичної обробки захисними засобами від шкідників і хвороб. Одним із таких засобів – залізний купорос.

Залізний купорос (за хімічною формулою – сульфат заліза) являє собою дрібні зеленуваті кристали, що розчиняються у воді. Зміст активної речовини в готовому порошку становить 53%. Найчастіше залізний купорос використовують у вигляді водного розчину для обприскувань або в складі побілки для дерев і кущів.

rozchin_zaliznogo_kuporusu_dlya_sadu

Застосування залізного купоросу (сульфат заліза) в саду

Залізний купорос застосовується для:

  • Позбавлення від мохів та лишайників, які часто з’являються на старих деревах, залізний купорос також дуже ефективний. Ягідні кущі і кісточкові дерева обприскують 3% -ним розчином (300 г залізного купоросу на 10 л води). Зерняткові дерева вимагають більш потужної концентрації – 500 г залізного купоросу на 10 л води. Видалити мох і лишайники з дерев непросто, але після обробки розчином залізного купоросу вони самі сходять з кори. Обприскування виконують на початку весни або восени, коли листя вже опало, а бруньки ще сплячі. Як правило, вистачає двох обробок з інтервалом два тижні. Після цього мохи та лишайники гинуть і самі відпадають з кори.;
  • Профілактики та лікування грибкових захворювань (парші, плямистостей, борошнистої роси, плодової гнилі, сірої гнилі, чорного раку та ін.). Щоб впоратися з грибковими захворюваннями, застосовують більш слабкий розчин залізного купоросу (30 г речовини на 10 л води). Обробки проводять 2-3 рази через кожні 5-7 днів.;
  • Дезінфекції ран і дупел у дерев. Під час дезінфекції ран, тріщин, дупел 100 г залізного купоросу розбавляють в 10 л води. Отриманим розчином обробляють пошкоджені тканини дерев.;
  • Лікування і профілактики хлорозу (захворювання рослин, що виникає від нестачі заліза в грунті). Обприскування залізним купоросом допомагає позбутися від хлорозу, що виникає у рослин через нестачу заліза в грунті або нестачі добрив. Для приготування розчину 50 г залізного купоросу розчиняють в 10 л води. Обприскування виконують кожні 4-5 днів до відновлення зеленого забарвлення листя. Для профілактики хлорозу ефективна слабша концентрація: на 10 л води 10 г залізного купоросу.;
  • Знищення шкідливих комах. Засіб проти шкідників (в тому числі і зимуючих під корою) – залізний купорос застосовують в концентрації 500 г на 10 л води. Таким розчином дерева рясно обприскують до розпускання бруньок. Другий раз обробку проводять пізно восени – в листопаді.

Запобіжні заходи в роботі з залізним купоросом

Залізний купорос – речовина небезпечна. Щоб вона не завдала шкоди вам і вашим насадженням, дотримуйтеся певних правил під час роботи з нею:

1. Уважно читайте рекомендовані в інструкції концентрації розчину. 5-7% розчини дозволяється використовувати тільки навесні (до розпускання бруньок) або восени, коли на рослинах вже немає листя. Під час вегетації слід віддати перевагу більш слабкій концентрації (0,1-1%).

2. Розводьте залізний купорос в посуді зі скла або пластмаси.

3. Працюйте в рукавичках.

4. При попаданні залізного купоросу в очі, рясно промийте їх проточною водою.

Залізний купорос, який потрапив на листя і зелені живці, може спровокувати їх опіки.

Також читайте

Обприскування плодових деревМідний купорос для саду і городу

Схожі записи