Павутинний кліщ на бавовнику

Бавовняний павутинний кліщ зимує під корою, в опалому листі на плантаціях бавовника, а весною перебирається на бавовну, де на нижній стороні листя утворює цілі колонії, які висмоктують соки листя, листя засихає, що суттєво впливає на врожайність.

Павутинний кліщ на бавовнику (Tetranychus turkestani Ug. et Nik.).

Поширений у зоні вирощування бавовника. Зимівля відбувається під корою та під кронами дерев в опалому листі, на плантаціях бавовника. Коли встановлюється температура 8… 10°С навесні павутинний кліщ виходить із зимівлі та оселяється на бур’янах та деревах, які розташовані на межах між полями, де висмоктує соки з листя. Після цього переселяється на бавовну, де на нижній стороні листя утворює колонії. Сприятливою умовою для розмноження кліща є жарка погода, коли павутинний кліщ поширюється листя всихає.

pavutinnii_klisz_na_bavovni_1

. . . . . .

Суттєво впливає на врожайність — при заселенні у червні врожайність зменшується вдвічі. Надзвичайно плодовитий — відкладає по одному 100-120 яєць, причомухарчується там же, де й відкладає яйця. Дорослий кліщ живе 30-40 днів, однак протягом сезону з’являється до 15 поколінь.

Засобами боротьби прои павутинного кліща на бавовнику є інсектоакарациди.

Схожі записи