|

Що таке гідропоніка?

Гідропоніка – це вирощування рослин без грунту, при якому вона отримує всі необхідні поживні речовини в потрібних кількостях через розчин.

    Переваги гідропоніки:

  • Рослина отримує всі необхідні поживні речовини у потрібній їй кількості.
  • Рослина виросте швидше ніж у грунті, і виростає міцна і здорова.
  • При такому вирощуванні врожайність збільшується у декілька разів.
  • Коріння рослин ніколи не пересохнуть.
  • Поливати рослини при такому вирощуванні не потрібно.
  • Залежно від обраної ємності і системи вирощування, воду додавати потрібно набагато рідше: від 1 разу на три дні до 1 разу на місяць.
  • Зникають проблем шкідників і хвороб (нематоди, капустянки, сциарід, грибкові захворювання, гнилі, та ін.), і для рослин непотрібно застосовувати хім. припарати.
  • Полегшується процес пересадки багаторічних рослин: не треба звільняти коріння від старого грунту. Треба лише перевалити рослину у великий посуд і досипати субстрат.
  • Не потрібно купувати грунт для рослин.
  • Система гідропоніки дуже компактна і не займає багато місця.
  • Руки завжди чисті, а в будинку, на балконі чи в тепличці чисто і охайно, не висипається грунт на підлогу.
  • Після освоєння базових понять у гідропонціі, ви вирощуватимете майже все – це набагато легше ніж у грунті. Якщо ви будете використовувати автоматизовані системи циркуляції розчину (деякі з них дуже просто зібрати в домашніх умовах), потреба у поливі і підживленні рослин зникне взагалі.

    gidroponika

    Горщики для гідропоніки

    Можна купити цілу систему для гідропоніки із спеціальними горщичками, а можна зробити систему для гідропоніки самостійно.

    Найпростіший посуд для гідропоніки робиться дуже швидко: з звичайного пластмасового горщика і будь-якої ємності більшого розміру (ця ємність повинна вміщувати достатню кількість води, бути хімічно безпечною і не пропускати світло). Найкращий приклад такої ємності – паперовий (1л) пакет з-під соку або молока – тетрапак, покладений на бік з точно прорізаним (з боку шва) отвором під горщик. Горщик з субстратом повинен бути занурений в розчин на 1-2 сантиметри.

    Субстракт для гідропоніки

    Субстрат: вермикуліт, перліт, керамзит, мінеральна вата, кокосове волокно, поролон або оазис, дрібне каміння. Цей субстрат коштуватиме не більше звичайного грунту. Але землю, на відміну від субстрату, для гідропоніки, треба щорічно міняти при пересадці.

    rozchini_dlya_gidroponiki1

    Спеціальний концентрований розчин для гідропоніки

    Однієї літри розчину вистачає на одну невелику (пеларгонія, спатифілум) в рік. Баночки концентрату, призначеного на 100 л розчину, вистачить на 100 років або на річне вирощування 100 рослин.

    Уважно прочитайте інструкцію і суворо дотримуйтеся рекомендованої виробником концентрації розчину.

    Об’єм води у посудині для гідропоніки повинен бути завжди однаковим, доливайте відстояну воду час від часу; 1 раз в три місяці повністю треба замінити воду, якщо інші заходи не передбачені виробником розчину.

    Для однорічних овочевих культур рекомендується концентрація вища ніж середня – приблизно в 1,25 рази. Взимку, в період спокою, концентрація повинна бути зменшена приблизно в 2-3 рази від звичайної, а рівень води, в залежності від періоду спокою, повинен бути зменшений до мінімуму.

    Система гідропоніки представляє собою ємність з рідиною, в яку поміщена пластикова сітчаста склянка з рослиною. Щоб рослина було стійкою, в стакан насипається гравій або керамзит.

    yak_die_gidroponika

    Принцип дії гідропоніки

    З ємності вода, за допомогою глибинного насоса (акваріумної помпи), перетікає у верхню конструкцію гідропоніки і повертається назад в ємність, при цьому омиваючи коріння рослин.

    sistema_gidroponika

    Які рослини підходять для вирощування у гідропоніці

    Для вирощування за допомогою гідропоніки придатні майже всі рослини, які можна виростити з насіння: різні салати, і трави, помідори чері, болгарський перець, огірки, трави, суниці-полуниці, однорічні і багаторічні квіти і кімнатні рослини. Салати і трави ростуть дуже швидко і не займають багато місця. Не рекомендується переводити на гідропоніку дорослі рослини з ніжною кореневою системою.

    Як пересадити рослини у гідропоніку

    Витягніть рослину з горщика, замочіть коріння з грунтом на кілька годин у воді кімнатної температури. Після цього акуратно вимийте землю, спробуйте росплутати коріння і акуратно вимити залишки грунту за допомогою душу. Після очищення коренів від залишків грунту, розправте їх донизу і, притримуючи рослину, висадіть у спеціальний горщик, засипте коріння субстратом (не потрібно, щоб рослина була занурена повністю у воду, по капілярах субстрату розчин підніметься вгору, досягаючи корінів; згодом вони самі проростуть на потрібну глибину). Після цього полийте субстрат зверху простою водою, залийте потрібний рівень води в посудину і залиште рослину приблизно на 7 днів. Тільки після цього воду можна замінити розчином.

    Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

    Важливо: Не заливайте розчин відразу після пересадки!

    viroszuvannya_rozsadi_u_gidroponici

    Як виростити розсаду у гідропоніц

    posiv_nasinnya_u_gidroponiku

    Для вирощування розсади у гідропоніці, потрібно мати мінеральну вату або поролон з маленькими неглибокими заглибинами. В кожну заглибинку кладемо насінинку, ставимо на піддон з водою і чекаємо сходів. У фазі 2 справжніх листочків пересаджуємо нашу розсаду у горщечки з грунтом для гідропоніки і ставимо у систему.

    Схожі записи