|

Що таке гідропоніка?

Гідропоніка – це вирощування рослин без грунту, при якому вона отримує всі необхідні поживні речовини в потрібних кількостях через розчин.

  Переваги гідропоніки:

 • Рослина отримує всі необхідні поживні речовини у потрібній їй кількості.
 • Рослина виросте швидше ніж у грунті, і виростає міцна і здорова.
 • При такому вирощуванні врожайність збільшується у декілька разів.
 • Коріння рослин ніколи не пересохнуть.
 • Поливати рослини при такому вирощуванні не потрібно.
 • Залежно від обраної ємності і системи вирощування, воду додавати потрібно набагато рідше: від 1 разу на три дні до 1 разу на місяць.
 • Зникають проблем шкідників і хвороб (нематоди, капустянки, сциарід, грибкові захворювання, гнилі, та ін.), і для рослин непотрібно застосовувати хім. припарати.
 • Полегшується процес пересадки багаторічних рослин: не треба звільняти коріння від старого грунту. Треба лише перевалити рослину у великий посуд і досипати субстрат.
 • Не потрібно купувати грунт для рослин.
 • Система гідропоніки дуже компактна і не займає багато місця.
 • Руки завжди чисті, а в будинку, на балконі чи в тепличці чисто і охайно, не висипається грунт на підлогу.
 • Після освоєння базових понять у гідропонціі, ви вирощуватимете майже все – це набагато легше ніж у грунті. Якщо ви будете використовувати автоматизовані системи циркуляції розчину (деякі з них дуже просто зібрати в домашніх умовах), потреба у поливі і підживленні рослин зникне взагалі.

  gidroponika

  Горщики для гідропоніки

  Можна купити цілу систему для гідропоніки із спеціальними горщичками, а можна зробити систему для гідропоніки самостійно.

  Найпростіший посуд для гідропоніки робиться дуже швидко: з звичайного пластмасового горщика і будь-якої ємності більшого розміру (ця ємність повинна вміщувати достатню кількість води, бути хімічно безпечною і не пропускати світло). Найкращий приклад такої ємності – паперовий (1л) пакет з-під соку або молока – тетрапак, покладений на бік з точно прорізаним (з боку шва) отвором під горщик. Горщик з субстратом повинен бути занурений в розчин на 1-2 сантиметри.

  Субстракт для гідропоніки

  Субстрат: вермикуліт, перліт, керамзит, мінеральна вата, кокосове волокно, поролон або оазис, дрібне каміння. Цей субстрат коштуватиме не більше звичайного грунту. Але землю, на відміну від субстрату, для гідропоніки, треба щорічно міняти при пересадці.

  rozchini_dlya_gidroponiki1

  Спеціальний концентрований розчин для гідропоніки

  Однієї літри розчину вистачає на одну невелику (пеларгонія, спатифілум) в рік. Баночки концентрату, призначеного на 100 л розчину, вистачить на 100 років або на річне вирощування 100 рослин.

  Уважно прочитайте інструкцію і суворо дотримуйтеся рекомендованої виробником концентрації розчину.

  Об’єм води у посудині для гідропоніки повинен бути завжди однаковим, доливайте відстояну воду час від часу; 1 раз в три місяці повністю треба замінити воду, якщо інші заходи не передбачені виробником розчину.

  Для однорічних овочевих культур рекомендується концентрація вища ніж середня – приблизно в 1,25 рази. Взимку, в період спокою, концентрація повинна бути зменшена приблизно в 2-3 рази від звичайної, а рівень води, в залежності від періоду спокою, повинен бути зменшений до мінімуму.

  Система гідропоніки представляє собою ємність з рідиною, в яку поміщена пластикова сітчаста склянка з рослиною. Щоб рослина було стійкою, в стакан насипається гравій або керамзит.

  yak_die_gidroponika

  Принцип дії гідропоніки

  З ємності вода, за допомогою глибинного насоса (акваріумної помпи), перетікає у верхню конструкцію гідропоніки і повертається назад в ємність, при цьому омиваючи коріння рослин.

  sistema_gidroponika

  Які рослини підходять для вирощування у гідропоніці

  Для вирощування за допомогою гідропоніки придатні майже всі рослини, які можна виростити з насіння: різні салати, і трави, помідори чері, болгарський перець, огірки, трави, суниці-полуниці, однорічні і багаторічні квіти і кімнатні рослини. Салати і трави ростуть дуже швидко і не займають багато місця. Не рекомендується переводити на гідропоніку дорослі рослини з ніжною кореневою системою.

  Як пересадити рослини у гідропоніку

  Витягніть рослину з горщика, замочіть коріння з грунтом на кілька годин у воді кімнатної температури. Після цього акуратно вимийте землю, спробуйте росплутати коріння і акуратно вимити залишки грунту за допомогою душу. Після очищення коренів від залишків грунту, розправте їх донизу і, притримуючи рослину, висадіть у спеціальний горщик, засипте коріння субстратом (не потрібно, щоб рослина була занурена повністю у воду, по капілярах субстрату розчин підніметься вгору, досягаючи корінів; згодом вони самі проростуть на потрібну глибину). Після цього полийте субстрат зверху простою водою, залийте потрібний рівень води в посудину і залиште рослину приблизно на 7 днів. Тільки після цього воду можна замінити розчином.

  Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

  Важливо: Не заливайте розчин відразу після пересадки!

  viroszuvannya_rozsadi_u_gidroponici

  Як виростити розсаду у гідропоніц

  posiv_nasinnya_u_gidroponiku

  Для вирощування розсади у гідропоніці, потрібно мати мінеральну вату або поролон з маленькими неглибокими заглибинами. В кожну заглибинку кладемо насінинку, ставимо на піддон з водою і чекаємо сходів. У фазі 2 справжніх листочків пересаджуємо нашу розсаду у горщечки з грунтом для гідропоніки і ставимо у систему.

  Схожі записи