Як зробити компостер та чим корисний компост?

Компост (від.лат componere і compositum означає суміш або щось разом складене) – суміш органічних речовин, що розкладаються за допомогою мікроорганізмів; органічне добриво приготоване із харчових та садових відходів. Щоб приготувати компост, нам необхідно мати компостер, який можна купити у магазинах або зробити власноруч.

collage_komposter

Від зовнішнього вигляду і ціни компостера, якість приготовленого компосту не залежить.

Бувають дуже різноманітні компостери – в залежності від фантазії і можливостей садівника.

Це компостери з пластмаси, дерева, сітки, також бувають різних форм та розмірів, залежно від потреб садівника.

Компостер – це ідеальний спосіб безкоштовно приготувати органічні добрива для саду і городу.

collage_komposter1

У кожному компостері є свої плюси. У дерев’яного чи зробленого із сітки компостера (відкритий компостер) перевага в тому, що він пропускає вологу і повітря. Об’єм такого компостера повинен бути не менше 1 кубічного метра. Пластмасова чи металева ємність(яка закривається) добре зберігає тепло і є більш мобільною: її можна поставити будь-де і в будь-яку мить переставити у потрібне місце.

collage_komposter3

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Ще однією перевагою такого компостера є можливість викидати туди м’ясні відходи, які значно підвищують кількість корисних добрив у готовому компості, такий компостер повинен закриватися від щурів і мишей.

Кожен компостер повинен мати двері для зручного доступу до готового компосту.

collage_komposter2

Чим корисний компост?

  • Компост: є одним з найкращих органічних добрив, який при внесені у грунт наповнює його великою кількістю мікроелементів та добрив.
  • найдешевший і практичний засіб для правильної структури грунту, тому що збільшує вологостійкість у грунті і розпушує його.
  • може використовуватися як мульча, що зберігає вологість і приглушує ріст бур’яну.
  • у компостній ямі знаходяться і розмножуються дощові хробаки, які, власне, займаються приготуванням компосту.

Приготування компосту – це дуже корисний процес для садівника: він значно полегшує роботу у саду, адже вам не потрібно вивозити зі своєї території садове сміття (скошену траву, листя, кухонні відходи, тирсу, дрібні гілочки), достатньо зробити компостер і викидати туди сміття для переробки у добриво.

Схожі записи