Коли садити капусту, вирощування, догляд
Капуста – одна з найпопулярніших городніх культур, яку легко вирощувати. Найчастіше капусту вирощують за допомогою розсади. Ранні сорти капусти сіють на розсаду у кімнатних умовах, а середні та пізні сорти сіють безпосередньо у відкритий грунт на розсаду.
Терміни посіву різних видів капусти на розсаду у відкритий грунт:
- капуста білоголова і червоноголова – для гібридів і ранніх сортів – 10-25 березня, для середніх і пізніх сортів – 10-20 квітня;
- капуста брюссельська – з середини і до кінця квітня;
- капуста савойська – для ранньостиглих сортів з 10 по 30 березня, для середньостиглих – з 15 березня по 15 квітня, для пізньостиглих з 1 по 15 квітня;
- капуста цвітна – середина квітня-кінець травня, з інтервалом 10-20 днів;
- капуста брокколі – можна висівати з середини березня до кінця травня, з інтервалом в 10-20 днів;
- капуста кольрабі – з 10-20 березня і до кінця червня, з інтервалом 10-20 днів;
Розсада дозволяє отримати більш ранні врожаї.
Як посіяти капусту на розсаду? Як доглядати за розсадою капусти? Як висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті “Посів насіння на розсаду”.
Посів насіння капусти на розсаду у відкритий грунт
Насіння капусти сіють відразу в грунт (під скло чи плівку) на розсаду, на глибину 2 см. У фазі трьох справжніх листочків роблять перші проріджування і вибраковування. На постійне місце розсаду капусти висаджують у фазі 5 справжніх листочків на відстані 35-70 см, залежно від сорту.
Як виростити розсаду капусти у кімнатних умовах?
Коли висаджувати розсаду капусти
Якщо розсада міцна і добре загартована на свіжому повітрі, то висаджувати її потрібно в теплу погоду. Розсада капусти витримує короткочасні пониження температури до -3 – – 5 ° С. Якщо ж погода стоїть холодна не тільки вночі, але й вдень, то з висаджуванням краще зачекати, тому що тривалий вплив низьких температур може призвести до стрілкування деяких ранніх сортів капусти.
Місце для висаджування розсади капусти
Кращими попередниками для капусти є цибуля, часник, огірки, морква, картопля, різні бобові. Повертати посадку капусти на старе місце можна не раніше ніж через 3-4 роки. Не можна садити капусту після редису, редьки, помідорів, рукколи та інших хрестоцвітих культур. Перед висаджуванням капусти на постійне місце розсаду потрібно замочити на 30 хвилин у воді. Поки розсада насититься вологою, підготуйте лунки для висаджування. У кожну лунку внесіть 1 склянку дерев’яного попелу, 1 столову ложку суперфосфату і 1 столову ложку перепрілого перегною. Ретельно перекопайте.
Як висаджувати розсаду капусти
Зробіть лунку такої глибини, щоб розсада помістилася в ній до першого справжнього листка, залийте водою; коли вода проникне в грунт на половину поставте розсаду і засипте лунку грунтом. Дуже сильно ущільнювати грунт не треба.
Замульчуйте грунт навколо висадженої розсади, щоб волога довше зберігалася в грунті після поливу і не утворювалася грунтова кірка.
Догляд за капустою полягає у прополюванні і поливі (поливати капусту потрібно рясно, якщо вологи в грунті замало, капуста вистрілить), а також в захисті від шкідників.