| |

Майоран Догляд Види майорану

Майоран – кущиста рослина, висотою до 60 см, має розгалужені здерев’янілі стебла біля основи, дрібні видовжені листочки. Квітки у майорана дрібні, білі, блідо-фіолетові або рожеві. Догляд за майораном полягає у захисті рослин від пізніх весняних заморозків, розпушенні грунту, виполюванні бур’янів, проріджуванні рослин, підживленні та поливанні (при потребі).

Поливання та підживлення майорану

Поливаємо по мірі підсихання грунту, не допускаючи перезволоження, а удобрюємо раз на місяць, використовуючи органічні добрива. При недостатньому поливі, майоран швидше зацвіте, і листкова маса буде дуже малою.

Щоб отримати хорошу густу зелень, рослину на початку росту потрібно підживити, мінеральними добривами. Перший раз підживляємо майоран через 12 днів після висаджування розсади в грунт, мінеральними добривами(на 5 л води, 1 ст. ложку мін добрив), далі підживляємо майоран, один раз на місяць, органічними добривами.

Розпушування грунту навколо майорану

Догляд за майораном полягає, і в розпушуванні грунту навколо рослин, а також в своєчасному прополюванні від бур’янів. Полоти і розпушувати грунт потрібно за потребою. Після прополювання і розпушування рослину рясно поливаємо.

zbir_maioranu1

Збір врожаю майорану

При зборі майорану, листя і квітки зрізують 2 рази. Вперше, його зрізують до початку цвітіння, на відстані приблизно 5 см від поверхні грунту. Це дозволить рослині, через деякий час відрости знову. Зрізати майоран потрібно тільки в суху, сонячну погоду. Зібране листя висушують у тіні, так щоб листочки не втратили свого аромату. Після того, як майоран висушили, перекладіть його в герметичну тару для зберігання. Другий збір майорану слід робити у кінці вересня, зрізаються квітучі стебла з листям.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Види майорану

collage_maioran_baikal_lakomka
 • Майоран «Байкал»

  Компактний кущ, висотою до 50 см, листочки дрібні, зелені і гладкі. Дуже врожайний, з сильним запахом. Квітки маленькі, білого кольору.

 • Майоран «Лакомка»

  Компактний кущ, висотою до 60 см. Листки, світло-зелені, гладкі, мають яйцеподібну або овальну форму. Один з найбільш врожайних сортів.

 • Майоран «Тушинський »

  Кущ компактний, стебла прямо-стоячі висотою до 60 см. Листочки загострені видовжені, із зубчастими краями. Білі квіточки збираються в суцвіття довгастої форми. Стебла і листя вживаються в їжу.

 • collage_termos_skandi_maioran

 • Майоран «Сканді»

  Куш розгалужений висотою до 60 см, листочки дрібні, зеленого кольору, овальної форми, квітки дрібні, білого кольору. Дуже сильний аромат.

 • Майоран «Термос»

  Прямі стебла висотою до 40 см. Листочки опушені, дрібні, зеленого кольору. Квітки білого кольору, дрібні.

Коли та як садити майоран читайте у нашій статті“Коли садити майоран”

Схожі записи