Гейхера – висаджування, догляд
Гейхера – ця рослина стане прикрасою будь якого саду, адже листя у неї вражають різноманіттям кольорів.
Гейхери часто використовуються ландшафтними дизайнерами. Листя гейхер такі яскраві та різні, дивують своїм кольорами, а це зелені, кремові, червоні, пурпурні, коричневі, сірі та сріблясті відтінки.
Гейхера – багаторічна рослина сімейства камнеломкових. Батьківщина її є західна частина Північної Америки. Гейхера є декоративною вічнозеленою рослиною, а в холодні осінні дні розфарбовують розетки в насичені тони квітникам, тому її так часто садять на парадних клумбах, центральних доріжках, які ведуть до будинку, в рокарії і альпінаріях. Гейхера цвіте, але квітка цінується за колір листя.
Види гейхери, які зустрічаються в Україні розглянемо за допомогою фото
Де садити гейхеру
Вибираючи місце для гейхери потрібно врахувати, що від обраного місця залежить і яскравість листя, і цвітіння, і навіть те, наскільки довго рослина буде тішити вас своїм яскравим листям. Гейхера – досить “гнучка” рослина, вона непогано росте як на сонці, так і в півтіні. Однак, вирішуючи питання про розміщення, потрібно враховувати видову або сортову особливість даної рослини. Так, сорти гейхери з яскраво забарвленим листям на відкритій сонячній ділянці стають ще більш яскравими і ефектними. А сорти з червоним листям повинні рости саме на сонці, інакше в затінку їхнє листя стане темним. Щоб не помилитися при виборі місця висаджуйте гейхери у напівзатінених місцях, на яких сонце буває тільки в ранкові або після обідні години.
Щодо грунту то гейхера невибаглива рослина, відмінно росте на різних грунтах. Але перевагу надає все ж легким, поживним, добре дренованим і водопроникним грунтам. Якщо ж на ділянці застоюється вода після дощу або танення снігу, то висаджувати на ньому дану культуру не слід. У такому грунті коріння рослини будуть гнити, а це, в свою чергу веде до загибелі гейхери.
Як та коли садити гейхеру
Гейхеру потрібно садити чи розсаджувати в березні або квітні. Найчастіше гейхеру розмножують діленням куща або укоріненням бічних живців. Для цього потрібно викопати кущ і поділити його на кілька частин. Якщо коріння дуже довгі – вкоротіть їх, а ділянки коріння, на яких є ознаки загнивання, акуратно зріжте до здорової тканини. Зрізи припудріть товченим вугіллям.
Безпосередньо перед висаджуванням в ямку, розмір якої повинен бути приблизно 30х30 см, додайте попіл . Після того як рослину посадили, її потрібно полити і притінити від сонця. Через півтора місяці у рослини наросте коріння.
Догляд за гейхерою
По суті своїй, будучи «дочкою гір», гейхера – невибаглива рослина, що практично не вимагає догляду. Єдиний прийом, яким не варто нехтувати при вирощуванні даної рослини це підгортання кущів, так як серцевина куща поступово випирає з грунту і, якщо її не прикрити, розетки можуть вимерзнути або підсохнути.
Підживлення та полив гейхери
Спочатку гейхери росли в горах, де вміст поживних речовин небагатий. Тому окультурені сорти не вимагають постійного підживлення. Підживляйте їх мін добривами рідко, концентрація повинна бути в два рази менша ніж для інших садових рослин. В даному випадку краще «недогодувати» гейхеру, ніж «перегодувати». Заливати її також не варто (щоб не допустити загнивання коренів).
Омолодження гейхери
Декоративність гейхера зберігається не більше 3-5 років (далі кущ починає розпадатися і оголяти середину), тому потрібно її пересаджувати. Якщо ваша гейхера виглядає подібним чином, пора її «омолодити». Тобто викопати рослину, розділити на кілька частин і пересадити. Подібну процедуру зазвичай проводять весною.
Підготовка гейхери до зими
До настання холодів гейхеру потрібно підгорнути і вкрити листям. Листя гейхери не обрізають, тому що рослина може загинути. Адже тепло гейхера зберігає за допомогою листя. Засохлі суцвіття і листя краще видалити весною.