Вишнева муха – методи боротьби
Відповідно до назви саме солодкі вишні та черешні часто потерпають від личинок вишневої мухи – одна муха може пошкодити до 150 ягід.
Шкідливість вишневої мухи
Вишнева муха (Rhagoletis cerasi L.) – шкідник з’являється навесні, коли температура прогрівається понад 10 градусів, а її виліт співпадає з періодом цвітіння акації. Плоди, що ушкоджені личинками вишневої мухи втрачають блиск, плоди стають неїстивними через те, що м’якнуть та загнивають.
Вишнева муха – опис
Вишнева мухамає довжину 4-5 мм, темно-бурого кольору, з прозорими крилами та зеленими очима. Відкладає жовтувато-біле, загострене доверху яйце. Довжина личинки 6-7 мм, вона безнога, біла. Всередині фальшивого кокону перебуває біла лялечка. Зимують лялечки на глибині 2-5 см у пристовбуровій ділянці. Коли у вишень відбувається зав’язь починається виліт мух, він триває до 1 місяця.
Тривалість ембріонального періоду 6-8 днів. Личинка вишневої мухи харчується м’якоттю перетворюючи їх у кашоподібну масу. Цей період триває 15-20 днів після чого вони падають на землю де утворюють кокон в якому виникає лялечка.
Заходи захисту від вишневої мухи
1. Регулярний збір та знищення опалих плодів.
2. Розпушування чи перекопка грунту у пристовбурових ділянках допомагає зменшити чисельність шкідників.
3. Оприскування дерев відповідним інсектицидом через 10-12 днів після початку вильоту мух.