Вишнева муха – методи боротьби

Відповідно до назви саме солодкі вишні та черешні часто потерпають від личинок вишневої мухи – одна муха може пошкодити до 150 ягід.

Шкідливість вишневої мухи

Вишнева муха (Rhagoletis cerasi L.) – шкідник з’являється навесні, коли температура прогрівається понад 10 градусів, а її виліт співпадає з періодом цвітіння акації. Плоди, що ушкоджені личинками вишневої мухи втрачають блиск, плоди стають неїстивними через те, що м’якнуть та загнивають.

vishneva_muha_2

Вишнева муха – опис

Вишнева мухамає довжину 4-5 мм, темно-бурого кольору, з прозорими крилами та зеленими очима. Відкладає жовтувато-біле, загострене доверху яйце. Довжина личинки 6-7 мм, вона безнога, біла. Всередині фальшивого кокону перебуває біла лялечка. Зимують лялечки на глибині 2-5 см у пристовбуровій ділянці. Коли у вишень відбувається зав’язь починається виліт мух, він триває до 1 місяця.

Тривалість ембріонального періоду 6-8 днів. Личинка вишневої мухи харчується м’якоттю перетворюючи їх у кашоподібну масу. Цей період триває 15-20 днів після чого вони падають на землю де утворюють кокон в якому виникає лялечка.

vishneva_muha_1

Заходи захисту від вишневої мухи

1. Регулярний збір та знищення опалих плодів.

2. Розпушування чи перекопка грунту у пристовбурових ділянках допомагає зменшити чисельність шкідників.

3. Оприскування дерев відповідним інсектицидом через 10-12 днів після початку вильоту мух.

Схожі записи