Араукарія – догляд

Араукарія(Araucaria) хвойна вічнозелена рослина, яку можна вирощувати в кімнатних умовах в горщику. У природному середовищі араукарія виростає до розмірів великих хвойних дерев (60 м), її можна зустріти в лісах Пд. Америки, Бразилії, Австралії та в Новій Зеландії. У квартирах її можна зустріти як декоративну ялиночку, висота якої не перевищує 2 метрів. Араукарія цвіте, але в кімнатних умовах вирощування дочекатися суцвіть від рослини неможливо. Корисні властивості араукарії Араукарія, як і інші хвойні рослини очищує повітря. Араукарія, покращує хімічний склад повітря, тому лікарі рядять вирощувати цю рослину людям хворим на астму.

Види араукарії

Різновидів у араукарії налічується більше 18:

collage_aurakariya1

Araucaria heterophylla

Найпопулярніший вид, який зустрічається нам у квіткових магазинах.

Деревце у формі, що нагадує піраміду, з м’якими голочками до 2 см в довжину, які розташовані густо на жорстких гілочках.

Araucaria angustifolia або Araucaria brasiliana

У приміщенні не виростає більше 3 метрів заввишки.

Araucaria columnaris

На перший погляд нагадує кипарис. Поширений цей вид у країнах з тропічним і субтропічним кліматом.

Araucaria araucana

Це дуже велике дерево. Росте у вологих лісах з тропічним кліматом, тому як кімнатна рослина не зустрічається.
collage_araukariya2

Як доглядати за араукарією в домашніх умовах

Доглядати за араукарією нескладно, якщо дотримуватись вимог, що перелічені нижче:

Яскравість світла для араукарії

Освітлення для араукарії потрібне досить яскраве, але не прямі сонячні промені, влітку кімнатну рослину краще притіняти. Кімнатна араукарія добре росте на яскравому світлі, але вона прекрасно себе почуває і в півтіні. Регулярно повертайте рослину, щоб формувалася рівномірна крона. Влітку корисно виносити араукарію на відкрите повітря в легку тінь дерев. Обов’язково треба стежити за рівномірністю освітлення крони, при недоліку світла частина гілок може пожовтіти і втратити хвою, цього треба уникати, оскільки крона не відновиться і рослина може втратити декоративність.

Полив та вологість повітря

Для поливу використовуйте м’яку воду. З весни до осені араукарія потребує рясного поливу, ґрунт завжди повинен бути легко зволоженим. Осінь і зима у араукарії – період спокою, тому поливати потрібно значно менше, підливати по мірі висихання верхнього шару землі.

Бажано підтримувати високу вологість повітря. При недостатній вологості хвоя на кінцях гілок починає підсихати. Не ставте рослини близько до опалювальних приладів. Обприскуйте рослину 2 рази на день, при умові, якщо температура повітря більша 18 градусів С. Під час спеки потрібні дуже часті обприскування, вони допоможуть рослині впоратися з високими температурами. Якщо температура повітря становить 15 градусів і нижче, обприскувати рослину не треба.

Температура повітря для араукарії

Комфортна температура для араукарії влітку становить 15-22 градуси С, а взимку 10 – 16 градусів С. Араукарія погано переносить високі температури, під час спеки краще помістити рослину в приміщення з кондиціонером або часто обприскувати крону.

Ґрунт для араукарії

Ґрунт для араукарії повинен бути слабо кислим. В субстрат має входити в рівних частинах хвойна, листяна, дернова земля, грубозернистий пісок, торф і компост(перегній).

Підживлення араукарії

Добрива використовуйте обов’язково спеціальні, для хвойних рослин, відповідно до інструкції, але потрібно трохи знижувати дозування. Підживляти можна тільки підлиті рослини. Підживляти кімнатні ялинки у весняно-літній період потрібно кожні 2 тижні, а у зимовий – 1 раз на 30 днів.

Як пересаджувати араукарію

Пересадку рослина переносить вкрай важко, тому намагайтеся перевалювати араукарію якомога рідше – раз на 3-4 роки. При перевалюванні намагайтесь не пошкодити коріння (пересадка із повною заміною грунту може привести до загибелі рослини). Вирощування рослини в невеликому горщику стримає ріст араукарії.

collage_aurakariya_rozmnozhennya

Розмноження ауракарії

Розмножують араукарію насінням і живцями.

В домашніх умовах розмножувати араукарію дуже важко, радимо купити вже вкорінену рослину.

Особливості розмноження живцями

Для живців беремо верхівкові або проміжні стовбурові живці. Деякий час нарізані живці підсушуються, щоб застигла смола. Потім слід ретельно видалити смолу з нижньої частини пагона, вмочити низ в сухий укорінювач і посадити до рівня гілок в стерильний ґрунт (або торф’яну таблетку). Обов’язково помістити посаджену рослину в тепличку з температурою близько +25 градусів С. Корінці виростають приблизно через 3-4 місяці.

Як обрізати араукарію

Обрізати араукарію не потрібно. Обрізання верхівки може призвести до втрати декоративності рослини. Обрізаємо тільки засохлі гілки.

Шкідники

Араукарія досить стійка до шкідників, але може бути уражена борошнистим хробачком і специфічними шкідниками хвойних рослин. Якщо ви помітили білі скупчення, схожі на шматочки вати, візьміть пензлик (для клею), замочіть його в спирті і ретельно видаліть шкідників між голочками, обробіть рослину розчином інсектициду.

Помилки в догляді за араукарією

    Помилки в догляді:
  • Опадають голки – сухе повітря або недостатній полив. Збільшіть вологість і полив.
  • Жовтіють і сохнуть пагони – дуже сухе повітря. Збільшіть вологість.
  • Нижні гілки араукарії засихають – можливо ураження кореневим жуком. Обробіть рослину розчином інсектициду.
  • Стовбур викривлений – нерівномірне освітлення. Повертайте горщик з араукарією частіше.
  • Нові пагони араукарії виростають тонкі – не достатнє підживлення.

Схожі записи