Як правильно поливати огірки

У цій статті ми дізнаємось: Якою водою треба поливати огірки? Як часто поливати огірки? Особливості поливу огірків в теплиці?

При недостатній вологості огірки виростають гіркими та нехрусткими, адже вони складаються на 95 відсотків з води, тому поливання дуже важливі. При вчасному і правильному поливанні ви зможете зібрати багатий врожай соковитих і хрустких плодів.

Увага! Якщо огірки ростуть в теплиці, то треба пам’ятати, що в парнику чи в теплиці вони в’януть швидше, ніж ті, які ростуть у відкритому грунті.

Якою водою поливати огірки?

Основним правилом при поливанні огірків є температура води, вона обов’язково повинна бути теплою – 25 ° С, при поливі теплою водою надлишки вологи випаровуються і потрібна кількість води йде на користь огіркам. Поливання холодною водою не рекомендується. У холодну чи похмуру погоду поливання краще обмежити, в холодну погоду коріння погано всмоктують вологу, а при її надлишку можуть загнивати,а на листках може з’явитися грибок.

ogirki_zivyali1

Коли поливати огірки?

Огірки найкраще поливати і обприскувати до 12 годин дня або ввечері (коли спека вже спала, а прохолода ще не настала). Грунт під рослинами зволожують в радіусі 15 см і на глибину до 20 см. При цьому біля кореневої шийки земля повинна бути сухою, в іншому випадку коріння починає гнити. В обідній час огірки не поливають і не обприскують, тому, що краплі води що є на стеблах і листях, можуть бути причиною опіків в рослини.

ogirki_v_grunti

Важливо: під рослину теплу воду потрібно лити тоненьким струменем, так,щоб грунт не забивався і не травмував, і не оголював коріння, адже коріння огірків розташовані поверхнево. Якщо можливості полити огірки вранці не має, то поливання чи опискування по листю можна зробити ввечері.

ogirki_v_teplici

Особливості поливу огірків в теплиці

У парнику чи теплиці огірки поливати треба частіше ніж у відкритому грунті, тому, що в теплиці рослини просихають швидше. Після поливу теплицю чи парник потрібно провітрити, щоб зайва волога вийшла.

Порада: Для підвищення вологості у парнику біля грядок можна поставити відра з водою, щоб створити постійну і помірну вологість повітря навколо ліан огірка.

Як поливати огіркіи на різних етапах розвитку?

На різних етапах вирощування огірків полив теж має свої особливості. До початку цвітіння в спеку огірки поливають раз в день. При цьому витрата води становить 4-5 л на кв.м (по 0,5-1 л на одну рослину).

У міру росту огірки потребують більшої кількості вологи.

А, після появи зав’язей і в період активного збору плодів, рослини поливають раз в 2-3 дня. В цьому випадку витрата води становить 8-12 л на кв.м.

З середини серпня і до кінця сезону водні процедури проводять лише раз в 1-2 тижні. Витрата води становить 3-4 л на кв.м ( 0,5-0,7 л на рослину ).

Також читайте:

“Коли сіяти огірки, вирощування, догляд”

“Підживлення огірків – народні методи”

Поради садівників:

Треба знати, що огірки відносяться до рослин короткого ДНЯ! І тому, необхідно правильно знаходимо огірочками місце вирощування. У найспекотніший денний час їм потрібна тінь, а ось вранці і ввечері сонечко, коли воно не так вже пече. Також відносяться рослини короткого дня перці, баклажани, кабачки, помідори, квасоля, гарбуз, диня, кукурудза, базелік і соняшник. якщо дотримуватися цих правил, то не буде проблем з вирощуваням овочів.

Коли садівники дають пораду, що до поливу, будь-якої овочевої культури, завжди забувають звертати увагу на особливості регіонального розташування місця проживання. Від якого залежить не тільки середня, сезонна температура повітря, але і сезонна, середня вологість повітря. Але ще більшою мірою залежить не тільки регіональне розташування, а наявність поблизу водних водойм, річок, озер і морів. Є місця, де при ясній погоді, білизна на мотузці, сохне більше двох діб. Відповідно такі поради з поливу з орієнтиром розкладу за часом будь-якої культури, можуть тільки нашкодити початківцям, які не є досвідченими садівниками. Найкраще визначення часу і кількості поливу, це навчитися визначати за зовнішніми ознаками рослини. До такого в’янення огірків не тільки в теплиці, а й у відкритому грунті, як показано на фото 2, треба намагатися не допускати, створюйте штучну тінь у обідній період.

Схожі записи