Підживлення огірків – народні методи

Щоб огірки гарно росли та рясно плодоносили, їх потрібно підживляти. У цій статті ви знайдете підживлення огірків народними методами (дріжджами, попелом, хлібом, курячий послід, лушпинням цибулі).

Як правильно підживляти огірки народними методами

З вище перелічених підживок ми робимо настої або відвари, вони є концентрованими, щоб підживляти огірки їх потрібно розводити з водою.

Огірки можна підживлювати двома способами: безпосередньо під корінь або в борозну. Борозна – заглиблення ( глибиною 5 -10см ) між рядами вздовж ряду рослин на відстані 6-7 см від них.

Скільки підживляти огірки за сезон народними методами?

За весь сезон огірки рекомендується підживляти 3-4 рази, не більше.

nastoyanka_z_popilu

Як підживляти огірки попелом

Попіл – цінне добриво і не тільки для огірків: в ньому містяться всі корисні елементи, які так необхідні культурі протягом росту і формування плодів.

Способи підживлення огірків попелом:

1. Сухий попіл. Достаньо посипати грядку(грунт під огірками) попелом перед поливом .

2. Настій з попелу. Для його приготування потрібно змішати попіл з водою і настояти 2 тижні. На 1 л води має припадати 2-3 ст.л. попелу.

Підживляти таким добривом можна 5-6 разів за сезон. Норма витрати настою – 0,5 л на один кущ.

Більше про використання попелу читайтеу статті :ЯК ПІДЖИВЛЯТИ РОСЛИНИ ДЕРЕВНИМ ПОПЕЛОМ

drizhdzhi_dlya_roslin123

Чим підживити огірки – добриво з дріжджів

Одне їх дієвих народних добрив для огірків, які можна приготувати в домашніх умовах, це хлібопекарські дріжджі. Одну пачку дріжджів (100гр) потрібно розчинити в 10 л води додати 1 ст л цукру і настояти 3 доби в теплому місці. Раз в день помішувати.

Підживляти таким добривом найкраще після поливу огірків. На один кущ має припадати по 0,5 л підгодівлі. Дріжджове добриво не тільки стимулює ріст огірків, але й захищає їх від шкідників. таке підживлення не слід робити більше 2-3 разів за сезон.

Важливо: Щоб дріжджі спрацювали, підживляти ними огірки потрібно після того, як грунт на ділянці прогріється

Більш детально про використання дріжджів для рослин читайте у статті: “ДОБРИВО ДЛЯ РОСЛИН З ДРІЖДЖІВ”

Чим підживити огірки – піджвка з курячого посліду

Курячий послід – органічне добриво, що містить мідь, сірку, залізо, цинк, марганець і кобальт. Тому підживляти курячим послідом корисно не тільки огірки, а й інші городні та садові культури.

Для приготування настою з курячого посліду, потрібно залити його водою в пропорції 1:20 і залишити на 4 години, періодично помішуючи. Далі отриманий розчин потрібно процідити. Після цього він готовий до застосування. Рекомендується під кожну рослину вливатиблизько 0,5 л настою з курячого посліду. Використовувати таку підкормку можна 3 рази за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння, під час плодоношення огірків.

Також читайте: “Підживлення томатів – народні методи”

. . . . . .

hlib

Підживка огірків хлібом – народні методи

Таке добриво застосовується для листкового підживлення огірків. Щоб приготувати хлібне добриво для позакореневого підживлення, потрібно в 10 л відрі з водою замочити буханку хліба і настояти 12 год. Потім, хліб необхідно розім’яти і додати 10 мл йоду. Для підживлення рослини отриману масу потрібно розвезти водою з розрахунку 1 л добрива на 10 л води і обприскати ним огірки.

Обприскувати огірки хлібним добривом можна 1 раз в 10 днів з періоду цвітіння і до кінця вегетації.

Також читайте: “Огорожі для квітників з бетону, шиферу та підручних матеріалів”

Підживлення огірків лушпинням цибулі

Лушпиння цибулі використовують, як добриво (як для кореневого, так і для позакореневого підживлення) та, як захист від хвороб. Для приготування настою нам потрібно 20 г лушпиння і 5 л теплої води. Суміш повинна настоюватися протягом 4 днів, після чого її слід процідити. Така підживка корисна огіркам та іншим овочевим культурам, зокрема, томатам.

Схожі записи