
Овочі - любителі дріжджових добрив. Особливо добре на таке добриво реагують помідори, огірки, перець, баклажани, квіти...
Дріжджі - позатаксономічна група одноклітинних грибів, які втратили міцеліальну будову у зв'язку з переходом до проживання у рідких і напіврідких, багатих на органічні речовини субстратах. Простими словами , дріжджі – одноклітинні гриби, які мають велику кількість корисних властивостей, містять в своєму складі вітаміни, амінокислоти і білки, необхідні не тільки людському організму, а й багатьом рослинам.
. . . . . .Як діє підживлення дріжджами?
При розчиненні дріжджів у воді виділяються сполуки, що прискорюють утворення коріння, а вітаміни, що є у дріжджах стимулюють процеси регенерації. Ось чому рослині культури, що отримали підживлення дріжджами, добре вкорінюються і швидко йдуть в ріст.
Дріжджовий грибок активізує роботу мікрофлори ґрунту, що живить коріння рослин своїми виділеннями. А де в грунті відбувається активний приріст коренів, там і зелень буде рости потужною й здоровою.
Цей грибок досить живучий – витримує і заморожування, і висушування. Але може загинути при взаємодії з іншими більш агресивними бактеріями. Саме тому при роботі з ним слід дотримувати чистоту. А саме не змішувати живі дріжджові бактерії з гноєм, пташиним послідом, травою, їх дія, швидше за все, сильно ослаблює дріжджові грибки або взагалі знищить їх.
. . . .Вплив добрива із дріжджів на рослини:
- збільшують шанси розсади на виживання, навіть при недостатньому освітленні;
- стимулюють активний ріст розсади;
- прискорюють вегетативний ріст рослин;
- стимулюють утворення потужного коріння;
- сприяють укоріненню пагонів і живців плодових кущів і вусів полуниці;
- підвищують стійкість до різних захворювань.
Читайте також:ОРХІДЕЇ - ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Як приготувати добрива (підкормку) із дріжджів
Важливо! При приготуванні добрива для рослин, дріжджі не рекомендують змішувати з пташиним послідом, гноєм, травою, тому, що їх дія буде зведена до мінімуму.
Для приготування добрива з дріжджів можна використовувати як сухі, так і звичайні пекарські дріжджі, пресовані.
- Звичайні дріжджі потрібно розвести у теплій воді у співвідношенні 1:5.
- Годяться для підгодівлі рослин і так звані “швидкі дріжджі” в пакетиках. На пакетик беруть дві столові ложки цукрового піску і трохи води. Настоюють дві години і виливають у відро з водою. Цей розчин можна розбавляти у різних пропорціях, але не менш ніж у п’ять разів.
- 100 грамову пачечку свіжих дріжджів розчиняю у відрі теплої води і додаю 20 гр цукру (щоб активізувати дріжджі). Розчин повинен настоятися 5-6 годин в темному та теплому місці. На 1 рослину – 0,5 л розчину під коріння.
- 100 г свіжих дріжджів і 2 столові ложки цукру розчиняємо в 10 літрах теплої води. Даємо цій рідині настоятися протягом двох годин. Потім отриману закваску розбавляємо ще в 50 літрах води.
- На 10 літрів води беруть 10 г сухих дріжджів. Вода повинна бути теплою. Постояти 2-3 год. В розчин додати 60 г цукру і склянку деревного попелу і поставити в тепле місце на 2 години. Для підживлення отриманий настій розвести в 50 літрах води. Робочий розчин готовий до застосування.
Підживлення добривом з дріжджів
Як часто використовувати дріжджове добриво?
Поливати рослини добривом з дріжджів можна 2 раз на 30 днів, за сезон 2-3 підживлення.
Дріжджовим розчином потрібно поливати кожну рослину під корінь по 0,5 л.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!