Добриво для рослин з дріжджів

Овочі – любителі дріжджових добрив. Особливо добре на таке добриво реагують помідори, огірки, перець, баклажани, квіти…

Дріжджі – позатаксономічна група одноклітинних грибів, які втратили міцеліальну будову у зв’язку з переходом до проживання у рідких і напіврідких, багатих на органічні речовини субстратах. Простими словами , дріжджі – одноклітинні гриби, які мають велику кількість корисних властивостей, містять в своєму складі вітаміни, амінокислоти і білки, необхідні не тільки людському організму, а й багатьом рослинам.

. . . . . .

Як діє підживлення дріжджами?

При розчиненні дріжджів у воді виділяються сполуки, що прискорюють утворення коріння, а вітаміни, що є у дріжджах стимулюють процеси регенерації. Ось чому рослині культури, що отримали підживлення дріжджами, добре вкорінюються і швидко йдуть в ріст.

Дріжджовий грибок активізує роботу мікрофлори ґрунту, що живить коріння рослин своїми виділеннями. А де в грунті відбувається активний приріст коренів, там і зелень буде рости потужною й здоровою.

Цей грибок досить живучий – витримує і заморожування, і висушування. Але може загинути при взаємодії з іншими більш агресивними бактеріями. Саме тому при роботі з ним слід дотримувати чистоту. А саме не змішувати живі дріжджові бактерії з гноєм, пташиним послідом, травою, їх дія, швидше за все, сильно ослаблює дріжджові грибки або взагалі знищить їх.

Вплив добрива із дріжджів на рослини:

збільшують шанси розсади на виживання, навіть при недостатньому освітленні;
 • стимулюють активний ріст розсади;
 • прискорюють вегетативний ріст рослин;
 • стимулюють утворення потужного коріння;
 • сприяють укоріненню пагонів і живців плодових кущів і вусів полуниці;
 • підвищують стійкість до різних захворювань.
 • Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

  Як приготувати добрива (підкормку) із дріжджів

  Важливо! При приготуванні добрива для рослин, дріжджі не рекомендують змішувати з пташиним послідом, гноєм, травою, тому, що їх дія буде зведена до мінімуму.

  Для приготування добрива з дріжджів можна використовувати як сухі, так і звичайні пекарські дріжджі, пресовані.

  Звичайні дріжджі потрібно розвести у теплій воді у співвідношенні 1:5. Безпосередньо перед поливом розбавляють ще в десять разів. Сухих дріжджів потрібно приблизно 10 грамів на відро води. У розчин додають дві ложки цукру і дають відстоятися не менше двох годин. Перед поливом цей розчин потрібно розбавити водою в п’ять разів.
 • Годяться для підгодівлі рослин і так звані “швидкі дріжджі” в пакетиках. На пакетик беруть дві столові ложки цукрового піску і трохи води. Настоюють дві години і виливають у відро з водою. Цей розчин можна розбавляти у різних пропорціях, але не менш ніж у п’ять разів.
 • 100 грамову пачечку свіжих дріжджів розчиняю у відрі теплої води і додаю 20 гр цукру (щоб активізувати дріжджі). Розчин повинен настоятися 5-6 годин в темному та теплому місці. На 1 рослину – 0,5 л розчину під коріння.
 • 100 г свіжих дріжджів і 2 столові ложки цукру розчиняємо в 10 літрах теплої води. Даємо цій рідині настоятися протягом двох годин. Потім отриману закваску розбавляємо ще в 50 літрах води. На 1 рослину 0,5 л розчину.
 • На 10 літрів води беруть 10 г сухих дріжджів. Вода повинна бути теплою. Постояти 2-3 год. В розчин додати 60 г цукру і склянку деревного попелу і поставити в тепле місце на 2 години. Для підживлення отриманий настій розвести в 50 літрах води. Робочий розчин готовий до застосування.
 • Підживлення добривом з дріжджів

  Як часто використовувати дріжджове добриво?

  Поливати рослини добривом з дріжджів можна 2 раз на 30 днів, за сезон 2-3 підживлення.

  Дріжджовим розчином потрібно поливати кожну рослину під корінь по 0,5 л.

  Схожі записи