Агератум – догляд, розмноження садової рослини

Агератум широко застосовується в ландшафтному дизайні. Його використовують для створення клумб, бордюрів, альпійських гірок, а також садять в контейнери.

Агератум (Ageratum) – це однорічна рослина з сімейства айстрових. Родом агератум з Південної Америки, Мексики та Центральної Америки. Агератум – це невелика рослина, що досягає у висоту 20-30 см. Листя агератума овальне, з зубчастими краями, щільно прилягає до стебла. Квітки агератума дрібні, зібрані в суцвіття-кошики. Забарвлення квіток агератума може бути різним: синім, рожевим, білим, фіолетовим. Агератум цвіте з червня до жовтня.

Як доглядати за агератумом

Агератум є невибагливою рослиною, але для його нормального розвитку і цвітіння необхідно створити певні умови.

ageratum_2

Де садити агератум

Агератум любить сонячне місце, але може вирощуватися і в півтіні. У півтіні агератум цвіте не так рясно.

Як поливати агератум

Агератум слід поливати регулярно, але не рясно. Поливати агератум слід ввечері, щоб вода не випаровувалася вдень.

Грунт для агератума

Грунт для агератума повинен бути легким, добре дренованим. Агератум не переносить застою води.

Підживлення агератума

Агератум підживлюють комплексними мінеральними добривами один раз на місяць.

Обрізка агератума

Щоб агератум рясно цвів аж до жовтня, йому необхідно регулярно обрізати відцвілі суцвіття. Відрізаючи відцвілі суцвіття рослина не витрачає сили на формування насіння, а всі свої сили спрямовує на цвітіння.

ageratum_3

Захист від шкідників і хвороб

Агератум може уражатися борошнистою росою, іржею та павутинним кліщем. При появі шкідників і хвороб обробіть рослину інсектицидом або фунгіцидом.

Розмноження агератума

Агератум можна розмножувати насінням і живцями. Насіння агератума висівають на розсаду в березні-квітні. Сходи з’являються через 10-14 днів. Розсаду агератума висаджують у відкритий грунт у травні, коли мине загроза заморозків. Живці агератума можна нарізати влітку. Живці висаджують у теплий парник або під плівкове укриття. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.

Схожі записи