Аглаонема – догляд за кімнатною рослиною
Аглаонеми – це прекрасні рослини, які стануть прикрасою будь-якого інтер’єру. Вони не тільки красиві, але й корисні, так як очищають повітря від шкідливих речовин.
Аглаонема – це красива кімнатна рослина, легка у догляді, тому добре підходить для початківців.
Аглаонема є родом із Південно-Східної Азії та має понад 50 видів. Аглаонеми відрізняються різноманітністю форм і забарвлень листя, від темно-зеленого до строкатого.
Аглаонема – це рід вічнозелених трав’янистих рослин родини Ароїдних (Araceae). Аглаонеми мають товсте кореневище та довгі, щільні строкаті листя, які можуть бути різного забарвлення, від темно-зеленого до білого.
Види аглаонеми
Усього в роду Аглаонема налічується близько 50 видів. Найпопулярніші з них:Аглаонема Трейба (Aglaonema treubii) – має темно-зелені листя з білими або жовтими прожилками.
Догляд за аглаонемою
Аглаонеми – це невибагливі рослини, які легко доглядати в домашніх умовах.
Освітлення для аглаонеми
Аглаонема потребують яскравого, але не прямого сонячного світла. Якщо поставити їх на місце, де на рослину буде падати пряме сонячне світло, листя пожовкне. Краще місце для аглаонеми – біля вікна, що виходить на схід або захід.
Як поливати аглаонему. Вологість для рослини.
Аглаонеми не люблять надмірного поливу. Поливати їх слід, коли верхній шар ґрунту повністю просохне. Надлишок води може призвести до загнивання коренів і загибелі рослини.
Аглаонеми не вимогливі до вологості повітря. Однак, якщо в приміщенні дуже сухо, листя рослини може почати в’янути. Для підвищення вологості повітря можна поставити аглаонему поруч з зволожувачем повітря або обприскувати її листя з пульверизатора.
Температура для аглаонеми
Аглаонеми добре переносять різні температури. Оптимальна температура для їх зростання становить від 18 до 27 градусів за Цельсієм.
Підживлення аглаонеми
Аглаонеми слід підживлювати раз на місяць в період з весни до осені. Для підживлення можна використовувати універсальне добриво для кімнатних рослин.
Грунт та пересадка аглаонеми
Пересаджувати аглаонему слід раз на два-три роки, коли коріння повністю заповнять горщик. При пересадці слід використовувати універсальний ґрунт, який є волого і повітропроникний.
Шкідники та хвороби аглаонеми
Аглаонеми досить стійкі до шкідників і хвороб. Однак, іноді їх можуть атакувати щитівки, павутинні кліщі або борошнисті червці. Якщо ви помітили шкідників, слід обробити рослину інсектицидом.
При дотриманні цих простих порад ви зможете виростити здорову і красиву аглаонему.