Еухаріс: догляд

Еухаріс (Eucharis) – декоративна цибулинна рослина, яка цвіте взимку незвичними витонченими білими квітами з тонким приємним ароматом, належить до роду амарилісових. Листя в еухаріса великі (до 40 см завдовжки і до 20 см шириною), темно-зелені, широкоовальні, на кінчику загострені, що виростають на довгих листкових черешках, листкова пластина має блиск. Листки після цвітіння не засихають, залишаються такими досить довгий час (декілька років), але після цвітіння листя можуть відмирати. Квітки еухаріса великі, до 10 см діаметром, схожі на нарцис, сніжно-білі, зібрані в суцвіття, квітконіжка довга до 70 см у висоту. В середині квітки виділяється щільна зеленувата коронка з зубцями по краю. У природньому середовищі еухаріс можна зустріти в тропічних лісах Пд. Америки.

euharis_vazon

Еухаріс налічує понад 20 видів, але нам найчастіше зустрічаються Eucharis grandiflora в якого великі квіти і Eucharis amazoniса – лілія амазонська.

Еухаріс може цвісти двічі на рік, але це стається в квітникарів професіоналів. У перший раз зацвітають восени або на передодні Нового року, дає до 8 квітконіжок, вдруге цвітіння більш бідне, всього до 3 квітконіжок, зацвітає на початку літа

Еухаріс можна вирощувати як декоративно-листяну рослину в період спокою, а під час цвітіння ставити на найвидніше місце у приміщені і насолоджуватись її красою.

eucharis_bulbs

Як доглядати за еухарісом

Доглядати за еухарісом неважко, якщо дотримуватись рекомендацій по догляду.

Яскравість світла для еухаріса

Еухаріс може рости в тінистих місцях, але все ж таки надає перевагу світлу, не прямим сонячним променям. Влітку еухаріс можна виносити на терасу чи подвір’я в притінені місця. При недостатньому освітлені листя в еузаріса будуть видовжені (тягнутися до світла) і ламатимуться під власною вагою, в такому випадку рослина втратить свою декоративність.

eucharis_grandiflora1

Температура повітря для еухаріса

Еухаріс любить тепло. У період активного росту (весна- осінь) температура повітря повинна бути вище +18°C, а взимку не нижче +14°C. При більш низьких температурах у рослини може змерзнути і опасти все листя, а цибулина почне підгнивати. При різких змінах температури квіти у еухаріса стануть меншими.

Полив еухаріса

Поливати еухаріс потрібно помірно, по мірі підсихання верхнього шару земляної грудки. Земляна грудка не повинна ні пересихати, ні бути занадто вологою . При повному висихані грунту починають в’янути коріння. А при перезволоженні грунту починається процес гнитя коріння і цибулини. Воду для поливу використовуйте м’яку, кімнатної температури. Під час спокою еухаріс поливають, коли грунт в горщику висохне на половину висоти. При цьому кількість води для поливу має бути зовсім невеликою, так щоб грунт не пересох, але і не став дуже вологим.

eucharis_amazonisa

Вологість повітря для еухаріса

Еухарісу непотрібна висока вологість повітря, але в період вегетації (активний ріст листя, період цвітіння) рослина позитивно реагують на обприскування (1 раз на день). При обприскуванні старайтесь , щоб краплі води не потрапляли на квіти. Листя еухаріса великі і на них збирається пил, час від часу протирайте листки вологою ганчіркою, або мийте їх під душем так, щоб вода не потрапляла в грунт.

Добриво для еухаріса

В період вегетації еухаріс потрібно підживляти 1 раз на два тижні комплексними мінеральними добривами для квітучих рослин, також підійдуть органічні добрива, їх потрібно чергувати. Еухаріс позитивно реагує на позакореневі підживлення. Після цвітіння підживлення еухаріса на деякий час припиняють.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка та грунт для еухаріса

Пересаджування еухаріс не любить, тому пересаджують його по мірі необхідності приблизно один раз на 4 роки, способом перевалки. Пересаджувати еухаріс потрібно весною. Горщик для пересаджування вибирайте високий і вузький тому, що еухаріс рясніше цвіте за тієї умови, що йому тісно в горщику. На дно горщика потрібно насипати шар дренажу, і не забудьте зробити зливні отвори. Після пересадки перші кілька тижнів рослину поливають дуже обережно тоді коли підсохне верхній шар грунту. Щоб еухаріс прийнявся після пересадки, його треба регулярно обприскувати. Ознакою прийняття рослини є поява нових листочків.

До складу грунту для еухаріса повинна входити листова, дернова земля, компост та пісок(2:2:1:1), а також підійде грунт для квітучих рослин.

Розмноження еухаріса

Розмножується еухаріс цибулинними дітками при пересаджуванні та насінням. Еухаріс при розмноженні дітками зацвітає на 3 рік, а при розмноженні насінням зацвіте на 4-5 рік.

Хвороби та шкідники

На еухаріс можуть нападати щитівка і попелиця.

Хвороби виникають при неправильному догляді.

Найбільша помилка у догляді за еухарісом – надмірний полив і низькі температури. У цьому випадку починають загнивати цибулини. Однією з ознак гниття цибулини є поява комарів та інших комашок де вони відкладають свої личинки. Хворий еухаріс можна врятувати. Всі цибулини витягнути із горщика, їх потрібно промити водою, видалити гнилі частини присипати всі зрізи дерев’яним попелом і залишити на 2 дні просушитися. Потім посадити на 2/3 цибулини у грунт, поставити в яскраве і тепле місце, акуратно поливати.

Схожі записи