аліум

Алліум – вирощування цибулин у відкритому нрунті

Алліум, яскрава квітка, яку важко не помітити, краса бутонів, яскравість відтінків, величезні розміри суцвіть – все це назавжди підкорить ваше серце.

Аліуми це квіти кулі, які зроблять ваш квітник оригінальним, а особливо якщо посадити гіганські види.

giganskii_allium

Алліум або як ще його називають декоративна цибуля – це трав’яниста дворічна (іноді зустрічаються і багаторічні сорти) рослина, що відноситься до підродини цибулькових, сімейства амарилісових. Цю рослину неможливо спутати, бо в неї суцвіття у вигляді правильної кулі ( зустрічаються конусні види), що складається з безлічі дрібних квіток, розташованих на довгому порожнистому стеблі висотою до 1 м . Батьківщиною дикої декоративної цибулі вважається Центральна Азія. Алліум часто використовується в рабатках, альпінаріях, різних квіткових композиціях.

allium_vidi111

Де садити алліум

Основним у вирощуванні алліума є вибір місця висаджування. А це повинно бути відкриті сонячні місця. Чим більше сонця, тим яскравіше забарвлення квітів. Затінені місця неприйнятні для рослини. Алліум не переносить великої кількості вологи, тому висаджувати його в низинах не можна. Що стосується грунтів, то декоративна цибуля віддає перевагу легким і родючим, причому рівень РН повинен бути практично нейтральним, грунтам. Якщо ж грунт надмірно кислий, в нього слід внести вапно.

Коли садити алліум

Посадку ранньо квітучих алліумів у відкритий грунт рекомендують проводити восени, а пізньо цвітучих – навесні. Перед висаджуванням, цибулину потрібно ретельно оглянути на наявність цвілі і гнилі. У разі їх присутності , потрібно зрізати заражені мічця до здорової частини стерильним ножем і занурити в розчин марганцівки, тримати 30 хв, просушити і садити.

Як садити алліум у відкритий грунт

Для висаджування цибулини алліума потрібно викопати ямку. Глибина ями залежить від розміру цибулини, вона повинна бути в три рази глибша ніж висота цибулини. Викопавши ямку, ставимо цибулину, засипаємо грунтом, можна засипати компостом, поливаємо. Зверху грунт мульчуємо – захист від морозів.

alliumi_vidi

Догляд за алліумом

Якихось особливих вимог по догляду алліум не вимагає. Але є одне правило якого потрібно дотримуватися – не переливати рослину, дотримуватися оскільки це може призвести до його загибелі. У той же час вкрай небажано допускати пересушування грунту, оскільки це спровокує зупинку в рості і в*янення листя. З приходом весни рослину слід підживити. Для цього використовують азотні і калійні добрива. Якщо цього не зробити то листя і квіти втратить свою насичену яскравість і стануть блідими. Також рослину потрібно прополювати і мульчувати.

vidi_alliuma

Догляд після цвітіння алліума

Важливо зазначити, що після цвітіння утворюється насіння, а це дуже виснажує цибулину, що призведе до малих квітів або відсутності цвітіння у наступному році. Вам вирішувати, що робити з відцвілими бутонами. Після цвітіння листя у алліума жовкне, але його обрізати чи обривати не можна. Після цвітіння, цибулина через листя накопичує поживні речовини в цибулині. В кінці червня, коли цибулини вберуть в себе всі необхідні речовини, їх можна буде викопати і відправити в тепле і сухе місце. В землі їх залишати не можна, тому, що вони можуть бути залиті літніми дощами, що призведе до загибелі. Цибулини можна залишити в грунті тільки в тому випадку, якщо ви живете в жаркому кліматі. Але ви повинні пам’ятати, що цибулини будуть давати діток, тіснитися, що призведе до зменшення квіткових куль і рідкого цвітіння.

allium-oreophilum

Розмноження алліума

Алліум розмножується насінням, цибульковими дітками.

Насіннєвий спосіб алліума, як правило, висівають восени або навесні відразу в грунт. Деякі сорти вимагають попередньої стратифікації. Цей спосіб дуже довгий, оскільки рослина розпустить бутони тільки через три роки. Тому популярністю він не користується.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Шкідники та хвороби аліума

Під час посадки і догляду за алліум може піддаватися таким шкідникам:

Тютюнові трипси, які харчуються соком рослини і бутонів. Це призводить до того, що рослина стає слабкою, перестає брати участь у фотосинтезі. Усунути шкідника можна обприскуванням і кореневих поливом інсектицидними засобами. Наприклад, це можуть бути: « «Актара». А ось для попередження виникнення комахи слід створити високу вологість повітря в місці посадки.

Цибулева муха – є раннє пожовтіння листя, загнивання цибулини і подальша її загибель. Захистити цибулину можна за допомогою ранньої її посадки в грунт. Якщо захворювання розвинулося, можна скористатися розчином солі або такими препаратами, як , «Карате».

Несправжня борошниста роса. Попередити її появу можна піддавши цибулини перед посадкою прогріванню при 40-42 градуси С протягом 12 годин.

Цибулькова гниль вражає цибулини при неправильному їх зберіганні. Щоб не допустити її виникнення цибулини потрібно викопати і просушити на сонці, а після прогріти при 40 градусів С протягом 12 годин.

Схожі записи