Що робити з тюльпанами після цвітіння?

Тюльпани це весняні квіти, і щороку є невід’єминими квітами у весняному квітнику.

Щоб тюльпани і наступного року зацвіли, їх потрібно правильно «вкласти в сплячку» і викопати. Якщо все зробити правильно, то після літнього відпочинку, восени, їх можна повертата на старе чи нове місце.

obrizka_tyulpaniv22

Тюльпани після цвітіння

Після рясного і тривалого цвітіння цибулина тюльпана дуже виснажена, і їй потрібно за весняно-літній сезон набрати всі необхідні мікроелементи для цвітіння в наступному році. Як це зробити? Одразу після цвітіння потрібно обрізати насінну коробочку, так, цибулина не буде витрачати сили на, непотрібне нам, насіння. В такому станні тюльпан повинен залишатися до пожовтіння та висихання листя, тільки тоді їх можна зрізати. Так цибулина насититься всіма мікроелементами через листя і правильно увійде у сплячку. Якщо поспішити і зрізати всю рослину одразу після цвітіння то, вона в наступному році зацвіте дрібними квітами, в кращому випадку, вбо не зацвіте взагалі.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

vikopuvannya_tyulpaniv22

Коли викопувати тюльпани?Навіщо викопувати тюльпани?

Викопувати цибулини тюльпанів потрібно вже після пожовтіння та підсихання листя, а це приблизно місяць червень.

Без регулярного викопування цибулин тюльпана, особливо сортових, квіти дрібнішають, з кожним роком заглиблюватися все нижче у грунт, будуть давати слабкі дочірні цибулинки замість сильних, врешті, можуть зникнути. Адже, зі значної глибини випустити листя і стебло цибулинкам тюльпана буде дуже важко, після таких зусиль ресурсів цибулинам для визрівання, розмноження й зимівлю не вистачить.

Як часто викопувати тюльпани?

Цибулини тульпанів рекомендують викопувати — 1 раз на 3-5 років, орієнтуючись на надмірне загущення, а цедрібні квіточки, та менш рясне цвітіння, та широкий кущ. А от сортові тюльпани, потребують щорічного викопування. Якщо щось йде не так, на крайній випадок, допустимо пропустити один рік.

zberigannya_tyulpaniv22

Зберігання цибулин тюльпанів

Викопуючи тюльпани, їх потрібно: обрізати пагін, цибулини розділити, поділити по сортах, добре висушити. І тільки тоді, покласти на зберігання у прохолодне провітрювальне приміщення. Якщо при викопування цибулин тюльпанів ви помітили грибкові захворювання чи гниль, хвору частину зрізають та обробляють попелом або розчином марганцівки, висушують і покладуть на зберігання.

Коли та як садити тюльпани?

Схожі записи