Куфея – догляд та вирощування

Куфея – це красива і ароматна рослина, яка легко вирощується в домашніх умовах. Дотримуючись простих правил догляду, ви зможете виростити здорову і пишну куфею.

Куфея (лат. Coffea) – це рід вічнозелених рослин з сімейства маренових. Включає близько 100 видів, які ростуть в тропічних і субтропічних районах Африки, Азії та Америки. Куфея відома своїми ароматними квітами та плодами, з яких виготовляють каву.

Куфеї – однорічні, дворічні та багаторічні трав’янисті рослини, кущики або напівчагарники. Листя супротивне, просте, овальне, ланцетне або еліптичне. Квітки дрібні, трубчасті, одиночні або зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток різноманітне: біле, жовте, рожеве, червоне, фіолетове, оранжеве.

Куфеї часто використовують як декоративні рослини для озеленення балконів, терасів і садів. Деякі види куфеї мають лікарські властивості.

 • Ось деякі з найпопулярніших видів куфеї:
 • Куфея вогненно-червона (Cuphea ignea) – однорічна рослина з яскраво-червоними квітками.
 • Куфея метеликова (Cuphea papilionacea) – однорічна рослина з дрібними, рожевими квітками, що нагадують метеликів.
 • Куфея скромна (Cuphea parviflora) – багаторічна рослина з дрібними, білими квітками.
 • Куфея широколиста (Cuphea platyphylla) – багаторічна рослина з великими, овальними листками і рожевими квітками.
 • Куфея срібляста (Cuphea argentea) – багаторічна рослина з сріблястими листками і фіолетовими квітками.
kufeya

Як доглядати за куфеєю

Куфея – невибаглива рослина. Однак, щоб рослина добре себе почувала, необхідно дотримуватися деяких правил догляду.

Де ставити куфею

Найкраще куфея буде рости на яскравому але розсіяному світлі. Прямі сонячні промені можуть обпалити листя рослини. Влітку куфею можна виносити на балкон або в сад, але затінювати від обіднього сонця.

Температура для куфеї

Куфея добре переносить високу температуру. Оптимальна температура для рослини – +20-+25°C. Взимку, в період спокою, бажано температуру знизити до +15°C, але не нижче +10°C.

kufeya__1

Вологість повітря для куфеї

Куфея любить вологе повітря. Влітку рослину можна обприскувати водою кілька разів на день. Взимку, коли повітря в приміщенні сухе, обприскування слід проводити щодня.

Як поливати куфею

Куфею поливають рясно, але не допускають застою води в ґрунті. Грунт повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Взимку полив скорочують, але не допускають пересихання ґрунту.

Підживлення для куфеї

Куфею підживлюють раз на місяць в період вегетації (з весни до осені) комплексними мінеральними добривами. Взимку підживлення припиняють.

kufeya__3

Коли пересаджувати куфею

Куфею багаторічну пересаджують щороку навесні в горщик, який на 2-3 см більше попереднього. Грунт для куфеї повинен бути легким, повітропроникним і добре дренованим. Можна використовувати готовий грунт для кімнатних рослин або приготувати його самостійно, змішавши в рівних частинах дернову землю, листову землю, торф і пісок.

Розмноження куфеї

 • Куфею розмножують насінням, живцями і діленням куща.
 • Насіння куфеї висівають в ґрунт взимку або навесні. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Молоді рослини пікірують в окремі горщики після того, як вони випустять кілька листків.
 • Живці куфеї зрізають навесні або влітку. Живці довжиною 7-10 см укорінюють у воді або в ґрунті. Укорінення відбувається через 2-3 тижні.
 • Куфею можна розмножити і діленням куща. Для цього взимку або навесні кущ ділять на кілька частин, кожна з яких повинна мати кілька пагонів. Частини куща висаджують в окремі горщики.

Ось кілька додаткових порад по догляду за куфеєю:

Куфея чутлива до забруднень повітря, тому її не слід тримати в приміщеннях з поганою вентиляцією.
 • Куфея може уражатися павутинним кліщем, щитівкою і борошнистою росою. При виявленні шкідників рослину обприскують інсектицидами.
 • Куфея може страждати від нестачі світла, вологи і добрив. При нестачі світла рослина витягується і втрачає декоративність. При нестачі вологи листя куфеї сохне і опадає. При нестачі добрив рослина не цвіте і погано розвивається.
 • При правильному догляді куфея буде радувати вас своїми красивими квітами і ароматом протягом багатьох років.

  Схожі записи