|

Примула (первоцвіт): догляд, види, розмноження

Наприкінці зими на вітринах квіткових магазинів з’являються квітучі примули. Квіти різноманітного забарвлення в середині зелених листочків чарують своєю весняною свіжістю. Для власників цих красунь короткі рекомендації щодо їхнього догляду.

Примула (Primula), Первоцвіт – багаторічна (однорічна) трав’яниста рослина, яка формує прикореневу розетку з яскраво-зеленими листками, над якою знаходяться безліч гарних квіточок з родини Первоцвітів. Свою назву ця квітка дістала завдяки дуже ранньому цвітінню. Догляд примул простий, достатньо вибрати правильне місце,час від часу поливати, підживляти і ці чудові квіточки будуть дарувати вам радість від яскравості різноманітних кольорів.

collage_primula11

На сьогоднішній день налічується 400-500 видів Примул. У природному середовищі примула росте на вологих берегах річок, луках і кам’янистих гірських насипах вологого помірного клімату. Найчастіше зустрічається у Європі, Азії, Північній Америці, Китаї.

В результаті багаторічної роботи селекціонерів, з’явилися багато сортів примули. Існують сорти багаторічні, однорічні, кімнатні та примули відкритого грунту; раннє та пізнє цвітіння, різних кольорів(жовті, білі, червоні, фіолетові рожеві….), з двоколірними, махровими, кулеподібними квітами. Квіти примул відрізняються також за величиною квітки, виведені карликові види примули.

Види примул:

Primula-Cream, Primula-auricula, Primula-denticulata, Primula-acaulis,primula-cockburniana та інші.

collage_primula

Первоцвіти, у більшості випадків, вирощують як рослини відкритого ґрунту, які розцвітають ранньою весною. Але є і кімнатні примули –

primula_obconica

Primula obconica, які часто викликають алергію.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Інколи після пересадки чи обрізання примул квітникарі жаліються на висипання і подразнення шкіри на руках (для запобігання подразнень шкіри користуйтеся рукавичками), тому краще ці красиві квіточки ставити у недоступні для дітей місця. Попри алергічні реакції примули використовують у народній медицині: чай із квітів-діє як заспокійливе; молоді листки весною додають до салату(багатий на вітамін С). З коренів Примули весняної (лікарської) і Primula macrocalyx отримують ефірні масла, які використовують у медичних цілях як відхаркувальний засіб.

primula_macrocalyx

При вдалому підборі видів і сортів Примули можна милуватися цвітінням майже до середини літа, причому деякі з них здатні зацвітати навіть повторно, прикрашаючи сад або подвір’я яскравими кольорами квітів в осінні місяці.

collage_primula12
 • Догляд за примулами

  Примула вважається зовсім непримхливою рослиною – за нею дуже легко доглядати. При правильному догляді ці красиві квіти будуть милувати Ваше око своїм рясним довготривалим цвітом.

 • Температура повітря

  Кімнатна примула (Primula_obconica) найкраще себе почуває в прохолодному приміщені 16- 20 градусів. Щоб продовжити період цвітіння температура не повинна перевищувати 16 градусів. Після цвітіння рослину пересаджують у відкритий грунт або переносять у прохолодне приміщення, на початку осені переносять у будинок.

  Садова примула повністю залежить від природного середовища.

 • collage_primula13
 • Яскравість світла

  Кімнатна Примула потребує яскравого розсіяного світла, але прямих сонячних променів не любить. Найкраще підходить Східні і Західні вікна будинків.

 • Полив та вологість повітря

  В період цвітіння грунт повинен бути вологим, але не перелитим, коріння буде гнити. Поливати краще м’якою або відстояною водою. Після цвітіння поливають менше, верхній шар землі повинен підсохнути.Примула – квітка невибаглива, спеціальної вологості не потребує, але якщо повітря надто сухе, у кімнатних примул можуть підсихати кінчики листків. В такому випадку обприскуємо.

  collage_primula15
 • Добриво для примул

  Підживляти кімнатну примулу потрібно у період бутонізації (побачили бутони починаємо підживляти) добривами для квітучих рослин кожні 14 днів.

 • Пересадка примул

  Кімнатні примули пересаджують щороку, після цвітіння.

  Землю для пересадки можна купити у магазинах, вибирайте для квітучих, або зробіть власноруч (див. земля з додавання компосту).

  collage_primula16
 • Розмноження примул

  Примули розмножують весною або восени вегетативно і у червні – липні насінням.

  Вегетативно: діленням куща при пересадці. Майже всі садові види після пересадки у відкритий грунт розростаються, утворюючи багато розеток.

 • Догляд за примулами після цвітіння

  Обрізають відцвілі квітоноси. Пересаджують у відкритий грунт. Або переносять у прохолодне приміщення.

 • Шкідники та хвороби.

  При неправильному догляді можуть з’являтися такі шкідники як павутинний кліщ і попелиця.

Схожі записи