Streptocarpus догляд

Стрептокарпус – догляд

Стрептокарпус (лат. Streptocarpus) – це багаторічна трав’яниста рослина з родини Геснерієвих (Gesneriaceae), родом з тропічних лісів Східної та Південної Африки. Ця кімнатна культура цінується за свою красу, різноманіття форм та забарвлень квітів, а також за відносно невибагливість у догляді.

Стрептокарпус компактна кімнатна квітка, висота рослини може сягати від 15 до 40 см, залежно від виду та сорту. Листя оксамитові на дотик, зелені з білими або сріблястими прожилками. Форма листя може бути різною: овальна, еліптична, серцеподібна. квіти великі, трубчасті, квітка складається з 5 пелюсток. Діаметр квітки може варіюватися від 5 до 10 см. Багатство кольорів вражає: білий, рожевий, червоний, помаранчевий, жовтий, фіолетовий, синій, а також двоколірні та багатоколірні комбінації. Цвітіння рясне та тривале, з кінця весни до осені, а деякі сорти можуть цвісти цілий рік.

Види стрептокарпус:

Існує близько 140 видів стрептокарпуса, але найпоширенішими кімнатними видами є:

  • Streptocarpus rex: Найпопулярніший вид з великими, яскравими квітами.
  • Streptocarpus saxifragifolius: Цей вид має дрібніші квіти, але рясне цвітіння.
  • Streptocarpus hybrids: Існує безліч гібридів стрептокарпуса з різноманітними формами та забарвленням квітів.

Як доглядати за стрептокарпусом

Освітлення для стрептокарпуса:

Яскраве, непряме світло протягом дня. Уникайте прямих сонячних променів, які можуть обпалити листя. Найкраще підходять східні та західні вікна. При недостатньому освітленні цвітіння може бути слабким. Додаткове штучне освітлення може бути корисно в зимовий період.

Температура для стрептокарпуса:

Оптимальна температура для стрептокарпуса – 18-24°C. Уникайте різких перепадів температур та протягів. Низькі температури (нижче 15°C) можуть призвести до затримки росту та цвітіння. Високі температури (вище 25°C) можуть спричинити в’янення листя та опадання квітів.

Як поливати стрептокарпус:

Рясний, але не частий. Поливайте ґрунт, коли він просохне на глибині 1-2 см. Використовуйте м’яку, відстояну воду кімнатної температури. Не допускайте перезволоження ґрунту, яке може призвести до загнивання коренів. Надмірний полив може також спричинити грибкові захворювання. Під час цвітіння поливайте рослину під корінь, щоб уникнути попадання вологи на квіти.

Вологість повітря для стрептокарпуса:

Стрептокарпус потребує високої вологості повітря (60-70%). Регулярно обприскуйте листя теплою водою, але уникайте попадання вологи на квіти. Можна використовувати зволожувач повітря або розмістити горщик з рослиною на піддоні з галькою та водою. Не ставте стрептокарпус поруч з опалювальними приладами, які сушать повітря.

Грунт для стрептокарпуса:

Пухкий, водопроникний ґрунт для фіалок. Додайте перліт, вермикуліт або пісок для покращення дренажу. Ґрунт повинен мати слабокислу реакцію (pH 5.5-6.5). Перед посадкою ґрунт рекомендується стерилізувати.

Добрива для стрептокарпуса:

Підгодовуйте стрептокарпус рідкими добривами для квітучих кімнатних рослин раз на 2 тижні протягом вегетаційного періоду (з весни до осені). Не перегодовуйте рослину, щоб уникнути опіків коренів. У період спокою (зимою) підгодівлі припиняють.

Коли пересаджувати стрептокарпус:

  • Пересаджуйте стрептокарпус щороку навесні, коли з’являться нові паростки.
  • Вибирайте горщик на 1-2 см більше попереднього.
  • Перед пересадкою ґрунт ґрунтовно зволожити.
  • Акуратно вийміть рослину з старого горщика, не пошкоджуючи коріння.
  • Заповніть новий горщик свіжим ґрунтом і посадіть рослину.
  • Після пересадки полийте ґрунт теплою водою.

Розмноження стрептокарпуса:

Стрептокарпус можна розмножувати насінням, діленням куща та листовими черенками.

Насінням: Посів насіння проводиться в кінці зими – на початку весни. Використовуйте стерильний ґрунт та зволожте його. Розсипте насіння по поверхні ґрунту і не заглиблюйте. Накрийте посіви плівкою або склом. Підтримуйте температуру 20-25°C та високу вологість повітря. Після сходів сіянців зніміть плівку. Пікіруйте сіянці в окремі ємності.

Діленням куща: Діліть кущ під час пересадки.

Розділіть кореневище на кілька частин

Схожі записи