немезія квітка

Немезія – догляд


Немезія
– це однорічна або дворічна трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства Ранникові, що включає приблизно 50 видів однорічників і багаторічників, велика частина яких росте в чагарниках і прибережних районах Південної Африки. Наукову назву рослина отримала на честь грецької богині відплати Немезіди.

Немезія – це невелика рослина, яка може досягати висоти 20-40 см. Листя немезії мають ланцетну форму і яскраво-зелений колір. Квітки немезії зібрані в суцвіття. Вона має яскраві, трубчасті квіти, які можуть бути різних кольорів, включаючи червоний, оранжевий, жовтий, білий, рожевий і фіолетовий. Немезія широко використовується в декоративному садівництві.

Види немезії

Існує близько 50 видів немезії, але в декоративному садівництві найчастіше зустрічаються такі види:

  • Немезія запашна (Nemesia strumosa) – це рослина з яскраво-жовтими квітами.
  • Немезія ребриста (Nemesia aristata) – це рослина з рожевими або червоними квітами.
  • Немезія пурпурова (Nemesia caerulea) – це рослина з пурпуровими квітами.

Як доглядати за немезія

Немезія – це світлолюбна рослина, яка потребує сонячного місця. Немезія добре росте на пухкому, добре дренованих ґрунті. Грунт повинен бути родючим і містити достатньо органічних речовин.

Як поливати немезію

Немезія потребує регулярного поливу. Грунт у місці посадки немезії повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Влітку немезію поливають рясно.

Підживлення немезії

Немезію підживлюють мінеральними добривами для квітучих рослин 2-3 рази на місяць з весни до осені.

Обрізка немезія

Немезію слід регулярно обрізати, щоб підтримувати її компактну форму і стимулювати цвітіння. Обрізку проводять навесні, після посадки, і влітку, після цвітіння.

Розмноження немезії

Немезію розмножують насінням або живцями.

  • Розмноження насінням – це найбільш поширений спосіб розмноження немезії. Насіння немезії висівають у відкритий ґрунт навесні, коли мине загроза заморозків. Для цього слід підготувати грядку, добре її розпушивши та видаливши бур’яни. Насіння висівають на глибину 0,5-1 см, дотримуючись відстані між рослинами 10-15 см. Сходи немезії з’являються через 10-14 днів.
  • Розмноження живцями – це вегетативний спосіб розмноження немезії. Живці немезії нарізають навесні або влітку. Для цього слід вибрати здорові пагони довжиною 10-15 см. Нижні листя з живців видаляють, а верхні листя обрізають наполовину. Живці висаджують у пухкий, добре дренований ґрунт і прикривають плівкою. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.

Хвороби та шкідники немезії

Немезія може уражатися такими хворобами, як борошниста роса і іржа. Шкідниками немезії можуть бути попелиця, щитівка і трипси.

Схожі записи