пухироплідник як живопліт

Пухироплідник калинолистий – догляд

Пухироплідник калинолистий (Physocarpus opulifolius) – це невибагливий листопадний чагарник, родом з Північної Америки. Красива рослина, яка стане чудовою окрасою вашого саду. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете виростити цю чудову рослину і насолоджуватися її цвітінням протягом усього літа.

Пухироплідник калинолистий це кущ висотою від 1 до 3 м, листя трилопатеві, зелені, пурпурові або жовті, квіти щитковидні, білі, рожеві або пурпурові, цвіте травень-червень, плоди червоні.

Деякі популярні сорти пухироплідника калинолистий:

  • ‘Diabolo’ – з темно-пурпуровим листям.
  • ‘Luteus’ – з жовто-зеленим листям.
  • ‘Nana’ – карликовий сорт.

Як доглядати за пухироплідником калинолистним

Освітлення: Пухироплідник любить сонячні місця, але може рости і в півтіні. Уникайте садити його в місцях з постійним тінню, де цвітіння може бути менш рясним.

Ґрунт: Пухироплідник добре росте на пухких, дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією. Додайте компост або перегній в ґрунт перед посадкою, щоб покращити його родючість.

Полив: Регулярно поливайте пухироплідник, особливо в період цвітіння. Не допускайте пересихання ґрунту, але й не заливайте рослину. Найкраще поливати вранці або ввечері, коли сонце не таке активне.

Підживлення: Підгодовуйте пухироплідник 2-3 рази за сезон комплексним добривом для квітів. Не перегодовуйте рослину, оскільки це може призвести до надмірного розростання листя на шкоду цвітінню.

Обрізка: Щорічно після цвітіння обрізайте старі, пошкоджені та хворі гілки. Для стимуляції цвітіння можна провести омолоджуючу обрізку, видаляючи старі гілки на 1/3.

Розмноження пухироплідника калинолистного

Пухироплідник можна розмножити насінням, живцями, відводками та діленням куща.

  • Насіння: висівають восени або ранньою весною.
  • Живці: нарізають влітку або восени. Існує два способи розмноження пухироплідника живцями:
  • Розмноження зеленими живцями: найкращим часом для живцювання зеленими живцями є червень-липень. Довжина живців має бути  10-15 см (живці з 2-3 вузлами), видаліть нижнє листя, обробіть зрізи стимулятором коренеутворення, посадіть у субстрат (пухкий, дренований ґрунт, наприклад, суміш піску і торфу). Накрийте живці плівкою або склом. Регулярно поливайте ґрунт і зволожуйте живці. Тримайте живці в теплому, притінистому місці. Укорінення живців відбувається протягом 4-6 тижнів. Після укорінення живці можна пересадити в окремі горщики.
  • Розмноження здеревілими живцями: найкращий час для розмноження здеревянілими живцями є листопад-березень, наріжте живці довжиною: 15-20 см з 3-4 вузлами, видаліть листя, зв’яжіть живці в пучки, зберігайте живці в прохолодному місці до весни. Навесні (березень) посадіть живці в субстрат і тримайте у теплому місці. Регулярно поливайте ґрунт і зволожуйте живці. Укорінення живців відбувається протягом 6-8 тижнів. Після укорінення живці можна пересадити в окремі горщики.
  • Відведення: пригинають до землі і пришпилюють.
  • Ділення куща: проводять ранньою весною або восени.

Хвороби та шкідники: Пухироплідник стійкий до хвороб і шкідників. У деяких випадках може уражатися попелиць або листовійкою.

Схожі записи