Морозник: висаджування, догляд

Морозник, надзвичайно красиві квіти які цвітуть в кінці зими. Саме через це, цю дивовижну квітку назвали морозником.

Морозник або як ще його називають Геллеборус – вічнозелена, морозостійка, стійка до посухи рослина, відноситься до сімейства лютикових. Морозник цвіте гарними квітами, колір квітки вражає, вони є білі, зеленкуваті, червоні, бордові, рожеві, прості, махрові. Діаметр квітки досягає 8 см. Його цвітіння починається в березні, коли на клумбі ще лежить сніг.

Увага! Морозник отруйна рослина.

kviti_moroznika2

Види морозника

Рід борозника налічується близько 15 видів. Найвідоміші з них:

  • Гібридний морозник . Він включає в себе сорти, отримані шляхом схрещування різних видів. Висота – 70 см, квітки – різноманітні.
  • Кавказький морозник досягає у висоту 40 см., на одній квітконіжці 1-3 квітки, діаметром до 8 см. Відтінок квіток зеленувато-білий. Зацвітає ранньою весною або зимою.
  • Чорний морозник досягає у висоту 50 см. Квітки білі, кремово-білі, біло-зелені, діаметр – 6 см. Бувають сорти з темно-червоними або рожевими квітками. Цей сорт цінується за вічнозелене листя, та, за стійкість до низьких температур.
moroznik_na_snigu

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Коли садити морозник

Найкращий час для висаджування морозника – весна. Весною, садіть після загрози нічних морозів. За літо морозник добре вкорениться, і йому будуть нестрашні зимові морози.

Де садити морозник

Морозник- рослина невибаглива, його можна садити серед садових кущів і дерев. В період цвітіння морозника дерева і кущі стоять ще голі, без листя, сонця йому достатньо, влітку вони створюють півтінь саме те, що потрібно морознику. Їх опадає листя буде відмінним захистом взимку.

Грунт повинен бути родючим. Кислі грунти потрібно вапнувати.

При виборі місця майте на увазі, що це надовго! Квітка не любить пересадок, переносить їх дуже важко. На одному місці він може рости десять років.

sadzhanci_moroznika

Як садити морозник

Морозник висаджуйте групами, тільки висаджений групами він буде найкраще виглядає. Відстань між рослинами повинна бути 30 см. Посадкова ямка повинна бути в два рази більше ніж коріння рослини в земляному комі. Глибину посадкової ямки робіть з розрахунку на дренаж (наприклад пісок см. 5) і шар родючого грунту (приблизно половина глибини). Дренаж обов’язковий, тому, що морозник не переносить перезволожені грунти- коріння будуть гнити. Садити морозник потрібно, так, щоб коріння в земляному комі було нижче поверхні землі. Після висаджування рясно полийте саджанці, продовжуйте регулярно поливати протягом 30 днів.

Догляд за морозником

Доглядати за морозником неважко.

Полив: якщо жарке та посушливе літо, є необхідність рясного поливу.

Добриво: морозник дуже любить добрива. У перший рік після висаджування можна і зовсім не підживляти, але в наступні роки добрива все ж потрібно вносити, квітка вам буде дуже вдячна за це. Підживляйте компостом, також можна дати жменю кісткового або доломітового борошна.

Мульча: після того, як рослина відцвіла, навколо неї розсипають компост в якості мульчі(компост підживляє і зменшує випаровування вологи з грунту).

mahrovi_morozniki

Розмноження морозника

Морозник розмножується насінням та діленням куща

Найкращим варіантом розмноження морозника – розмноження насінням. Дорослі рослини погано переносять пересадку і ділення кущів.

Насіння дозріває в середині літа. Висівають їх навесні або восени безпосередньо в грунт на глибину 1 см. Сходи можна чекати через рік. На постійне місце сіянці висаджують через 4 роки. Цвіте рослина на 5 рік .

Схожі записи