Сальпіглосіс – вирощування з насіння. Догляд

Сальпіглосіс може бути як однорічною так і багаторічною рослиною, яка завдяки своїми красивими оксамитовими квітками з неймовірним ароматом додасть у ваш квітник розкіш та оригінальність.

Сальпіглосіс виїмчастий – це невибаглива однорічна або багаторічна квітка, яка має квіточки у вигляді дзоників, діаметром близько 6 см різних відтінків. Висота цієї рослини може досягати від 40 см до 1 метра залежно від виду. Цвітіння сальглосісу триває з червня до середини жовтня.

У цій статті ви знайдете рекомендації по вирощуванню квітки з насіння, і в подальшому догляді за нею. Сальпіглосіс – належить до посльонових з Пд. Америки. Свою назву ця рослина отримала через форму квітки, адже грецькою сальпіглосіс означає – «трубкоязичник».

salpiglosis_8

Сальпіглосіс цінеться за квіти та аромат. Адже вони незвичайні: діаметром 5 см яскраві, фантастичні відтінки перемішуються, на пелюстках квітки видно контрастні прожилки.

Виїмчастий сальпіглосіс – сорти

  • Висота сальпіглосісу залежить від сорту, існують:
  • Низькорослі —кущ висотою не більше 40 см. Цінується серед садівників за пишне і безперервне цвітіння.
  • Високорослі — кущ метрової висотою з великими квітками.
salpiglosis_rozsada2

Вирощування сальпіглосіса з насіння

Рослина добре розмножується насінням. Насіння гарно сходять. Висівають їх у вологий грунт на розсаду на поч березня. Термін розсади 60 днів, тобто з середини травня можна висаджувати розсаду сальпіглосіса у квітник.

Для висівання сальпіглосісуса на розсаду потрібно підготувати ємкість з дринажними отворами і засипати грунтом, висота грунту 5-7 см. Грунт повинен бути пухкий, водопроникним, стерильний (пролитий фунгіцидом або марганцівкою чи прожарений у духовці 130 градусів 2 год), вологим. Глибина загортання насіння від 3-5 мм, відстань між насінням 3-4 см. Потім ємність потрібно накрити склом чи плівкою і поставити в тепле місце де температура грунту в ємкості буде 20 градусів Цельсія. Щодня по 30 хв потрібно провітрювати посіви.

Після появи 3-4 справжніх листка, акуратно рослинки пікірують у поодинокі ємкості обємом 200 мл. Полийте розсаду.

salpiglosis_6

Як та коли садити сальпіглосіс у відкритий грунт

Висаджувати сальпіглосіс у квітник потрібно з середини травня, або коли мине загроза нічних заморозків. Найкращим місцем для висаджування сальпіглосіса буде в напівтіні захищене від сильного вітру. Грунт повинен бути родючий без застою води.

При висаджування в грунт варто додати попіл, пісок і торф. Це дозволить зробити грунт нейтральнішим, що позитивно вплине на розвиток рослини. За допомогою садової лопатки потрібно зробити невеликі ямки, що в двічі будуть більшими за розсадні ємкості, висаджуйте рослину на відстанні 25-30 см. Після висаджування потрібно добре пролити і замульчувати.

  • Як доглядати за сальпіглосісом

  • Полив. Сальпіглосісу потрібно забезпечити помірний але регулярний полив. При нестачі вологи зменшується ріст рослини і кількість квітів. А коли води є в надлишку, коріння може зігнити. Після поливу потрібно розпушити грунт.
  • Також потрібно своєчасно видаляти відцвілі квіти, якщо насіння не потрібне, протягом всього періоду вегетації.
  • Для високорослих рослин, потрібно встановити опори, які не дозволять квітоносам зламатися при сильному вітрі.
  • Підживлення сальпіглосіуса. Найкраще підживляти мінеральними добривами для квіткових рослин, які необхідно вносити не більше одного разу на тиждень.
salpiglosis_3

Шкідники і хвороби сальпіглосіуса

Сальпіглосіс є рослиною, яка практично не піддається небезпечним хворобам і шкідникам. Однак існують комахи-шкідники, які можуть нашкодити трубкоязычнику, до них відносяться: попелиця, нематода.

Нематода. Вражає в основному молоді рослини. При ураженні нематодою, садова культура поступово в’яне, зменшиться рясність цвітіння, пожовкнуть листя, і якщо вчасно не обробити рослину хімічними речовинами, то вона загине.

Сальпіглосіс може також хворіти грибковими хворобами. Першими симптомами такої хвороби є зміна природного кольору листя. В даному випадку профілактика полягає в обробці грунту фунгіцидами.

Схожі записи