Дієрвіла: догляд, посадка

Дієрвіла – це красива і невибаглива листяна рослина, яка порадує вас ефектними листям і квітками, стане чудовою прикрасою вашого саду.

Дієрвіла (Diervilla) – це рід вічнозелених або листопадних чагарників, що належать до сімейства Жимолостеві (Caprifoliaceae). Рід включає в себе близько 20 видів, які поширені в Північній Америці, Європі та Азії.

Дієрвіла – це чагарники, що досягають у висоту від 0,5 до 2 метрів. Листя у них чергові, прості, цілісні, ланцетні або еліптичні. Квітки невеликі, дзвонові або трубчасті, зібрані в кисті або колоски. Забарвлення квіток може бути білим, жовтим, рожевим або червоним. Плоди – горішки.

diervila_3

Види дієрвіли

  • Найбільш популярні види дієрвіли:
  • Дієрвіла канадська (Diervilla canadensis) – листопадний чагарник, що досягає у висоту до 2 метрів. Листя у нього ланцетні, довжиною до 7 см. Квітки дзвонові, білі або рожеві, зібрані в кисті. Цвіте в травні-червні.
  • Дієрвіла китайська (Diervilla chinensis) – листопадний чагарник, що досягає у висоту до 1,5 метрів. Листя у нього еліптичні, довжиною до 5 см. Квітки дзвонові, жовті, зібрані в кисті. Цвіте в травні-червні.
  • Дієрвіла рожева (Diervilla rosea) – листопадний чагарник, що досягає у висоту до 2 метрів. Листя у нього ланцетні, довжиною до 7 см. Квітки дзвонові, рожеві, зібрані в кисті. Цвіте в травні-червні.
  • Дієрвіла корейська (Diervilla coreana) – листопадний чагарник, що досягає у висоту до 2 метрів. Листя у нього еліптичні, довжиною до 5 см. Квітки дзвонові, білі, зібрані в кисті. Цвіте в травні-червні.
diervila_2

Як доглядати за рослиною дієрвіла

Дієрвіла – невибаглива рослина, яка добре переносить посуху і морози. Для посадки дієрвіли потрібно вибрати сонячне або напівтінисте місце з родючим, добре дренованим ґрунтом. Посадку проводять навесні або восени. Обрізати дієрвілу потрібно навесні, видаляючи старі, хворі та пошкоджені гілки, і робити формуючу стрижку.

diervila_4

Як садити дієрвілу

Для посадки дієрвіли потрібно викопати яму глибиною і шириною вдвічі більше, ніж коренева система саджанця. На дно ями насипають шар дренажу з битої цегли або щебеню. Кореневу систему саджанця засипають ґрунтом, добре утрамбовують і поливають. Після посадки дієрвіли потрібно регулярно поливати, особливо в перші два місяці після посадки. Також потрібно періодично вносити добрива.

Схожі записи