Дізіготека: догляд, види, розмноження

Дізіготека – це декоративна рослина, яка часто використовується для озеленення приміщень. Вона добре виглядає будь якому інтерєрі будинку.

Дізіготека (лат. Dizygotheca) – це рід вічнозелених або листопадних чагарників, що належать до сімейства Аралієві (Araliaceae). Рід включає в себе близько 17 видів, які поширені в Полінезії та Новій Каледонії.

Дізіготека – це чагарники, що досягають у висоту від 1 до 3 метрів. Листя у них чергові, великі, пальчасто-складні, складаються з 7-11 листочків. Листочки овальні або яйцеподібні, довжиною до 10 см. Квітки дрібні, білі або зеленувато-білі, зібрані в кисті. Плоди – горішки.

dizigoteka_5

Види дізіготеки

  • Найбільш популярні види дізіготеки:
  • Дізіготека гостролиста (Dizygotheca elegantissima) – вічнозелений чагарник, що досягає у висоту до 2 метрів. Листя у нього пальчасто-складні, складаються з 7-11 листочків. Листочки овальні або яйцеподібні, довжиною до 10 см. Квітки дрібні, білі або зеленувато-білі, зібрані в кисті. Цвіте влітку.
  • Дізіготека ланцетна (Dizygotheca lanceolata) – вічнозелений чагарник, що досягає у висоту до 3 метрів. Листя у нього пальчасто-складні, складаються з 7-9 листочків. Листочки ланцетні, довжиною до 15 см. Квітки дрібні, білі або зеленувато-білі, зібрані в кисті. Цвіте влітку.
  • Дізіготека полінезійська (Dizygotheca polymorpha) – листопадний чагарник, що досягає у висоту до 2 метрів. Листя у нього пальчасто-складні, складаються з 5-7 листочків. Листочки овальні або яйцеподібні, довжиною до 10 см. Квітки дрібні, білі або зеленувато-білі, зібрані в кисті. Цвіте влітку.
dizigoteka_3

Як доглядати за дізіготекою

Дізіготека – це невибаглива рослина, яка добре переносить посуху і перепади температур. Для утримання дізіготеки потрібно вибрати сонячне або напівтінисте місце.

Для посадки дізіготеки потрібно взяти у двічі більший горщик, ніж попередній.

Дізіготека – це вологолюбна рослина, тому її потрібно регулярно поливати, особливо в жарку погоду.

Дізіготеку потрібно підгодовувати два рази на рік: навесні і восени. Для підживлення використовують комплексні мінеральні добрива.

dizigoteka_2

Як розмножується дізіготека

  • Дізіготеку можна розмножувати насінням, живцями і діленням куща.
  • Насіння. Насіння дізіготеки висівають навесні в контейнери з пухким, добре дренованим ґрунтом. Контейнери накривають плівкою і ставлять в тепле місце. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
  • Живці. Живці дізіготеки нарізають влітку з молодих пагонів. Живці укорінюють в пухкому, добре дренованим ґрунті під плівкою.
  • Ділення куща. Дізіготеку можна розмножувати діленням куща навесні або восени. Для цього кущ викопують, ділять на частини і пересаджують у нові місця.
dizigoteka_1

Схожі записи