Зимовий сад

Зимовий сад є привабливим, модним та сучасним додатком до вашої будівлі. Зимовий сад, це не оранжерея чи теплиця, і вимоги до його будівництва зовсім інші.

Зимовий сад у теперішньому розумінні зимові сади почали з’являтися у Європі ще наприкінці ХІХ ст., коли нові системи опалення дали змогу підтримувати специфічний мікроклімат, придатний для рослин навіть взимку. З тих пір технологія виробництва та монтажу систем опалення та огороджувальних конструкцій невпинно вдосконалювалася і тепер прикрасити своє помешкання кімнатою з зимовим садом може на тільки власник якогось палацу, але й майже кожен господар власного будинку. Але, оскільки житлові будівлі відносяться до споруд з підвищеною небезпекою, споруджувати їх можна лише за проектом, у якому, до речі, крім вимог міцності на надійності, будуть враховані і питання комфорту, зручності, підтримання теплових режимів, інтер’єру тощо.

Якщо самостійно підійти до проектування та зведення зимового саду, та ще без відповідних розрахунків, то можна дуже просто неправильно підійти до, наприклад, вибору матеріалів скла та профілів, що призведе до руйнування всієї конструкції. Нерідко прозорий дах у зимових садах має досить складну конструкцію і, якщо її неправильно облаштувати, виникнуть так звані «снігові мішки», які не тільки збільшать навантаження на несучі профілі, але й можуть стати причиною протікання даху. Надійність конструкції також зменшується від приєднувань з використанням різнойменних матеріалів, які не були відповідним чином обраховані спеціалістами. Прорахованим має бути кожен елемент конструкції зимового саду на несну здатність з урахуванням його ваги. Нерідко, виникає непереборне бажання зекономити на фрамугах, кватирках, утеплювачах для дверей. В результаті збудоване приміщення втрачає всілякий сенс і стає непридатним ані для відпочинку людей, ані для здорового існування рослин, оскільки будуть мати місце відсутність можливості провітрювання, духота або, навпаки, занадто низька температура.

Але, крім адекватного проекту з переліком відповідних вимогам профілів та матеріалів, необхідне чітке слідування технологій монтажу. Лише в цьому випадку ви зможете одержати чарівну оазу для зимового відпочинку.

zimovii_sad4_

Ваш внесок у будівництво цієї споруди буде полягати у виборі оптимальної конструкції з багатьох інших. Тут можна обирати з декількох архітектурних стилів. Якщо прямокутні (григоріанські) конструкції дозволяють найбільш раціонально використати внутрішню площу, то для вікторіанського стилю характерним є фасад у формі кола, та передбачені трьох-п’ятилучові конструкції. Одноповерховий будинок краще всього виглядає з конструкцією зимового саду середземноморського стилю, оскільки для нього потрібний односкатний дах, тоді виде щось на зразок заскленої веранди. Присадибні будівлі класичного стилю найліпше прикрашати зимовими садами у вигляді літери «Т». Тобто, у плані будуть мати місце два крила з фронтоном, який видається уперед. Для цієї конструкції характерний досить високий рівень освітлення. А якщо ви власник доволі просторого котеджу, то зверніть увагу на зимовий сад у вигляді літери «Р». Це щось середнє між вікторіанським та середньоєвропейським стилями і тут довга галерея з односкатним дахом виходить з трьох- п’ятилучового еркера.

Найбільш важливою і складною конструкцією є дах зимового саду, який до того ж повинен бути прозорим. Тут, крім досить відчутної ваги скла, повинні бути додатково враховані снігове та вітрове навантаження, та правильно спроектовані вузли прилягання до основної будівлі. Нехтування відповідними розрахунками може привести до серйозних негативних наслідків.

zimovii_sad3

Прискіпливо треба віднестися також до підбору матеріалів, тим більше, що спектр тут дійсно барвистий. Традиційними вважаються конструкції з деревини (клеєного бруса), обробленої антисептиком. Цей профіль може бути захищеним зовні накладкою з алюмінію. Таким чином шляхетний внутрішній вигляд буде поєднуватися з надійним захистом від атмосферних впливів.

Але не менш популярними є і конструкції з алюмінієвих стопів, які можуть нести великі навантаження та не потребують особливого догляду. Крім того ці профілі виготовляють у великій гамі кольорів на всі смаки.

zimovii_sad2

Важливою властивістю профіля, на яку слід звернути увагу, це теплопередача. Теплий профіль відрізняється від холодного присутністю полімерного термобар’єра, його краще встановлювати у приміщеннях, які опалюються. Крім того передбачаються також різного роду дренажі, що відводять з конструкцій конденсат. З метою економії нерідко використовують ПВХ-профілі, підсилені металевим каркасом. Тут важливо пам’ятати, що звичайні віконні профілі тут використовувати не можна, оскільки вони розраховані лише на вітрове навантаження.

Якщо ви плануєте активно використовувати зимовий сад у всі пори року, слід подбати, щоб вологість у цьому приміщенні була не менш ніж 70%, а температурний діапазон складав 20-25 градусів С. До 15 градусів взимку можна знижувати температуру у разі менш інтенсивного використання сад взимку. Якщо взимку рослини знаходяться у стані спокою, температура в приміщенні не може бути вище ніж 5-10 градусів С. Але якісно відпочити взимку в такому приміщенні вже не вдасться.

zimovii_sad1

Що стосується скління, то передбачаються переважно одинарні або двокамерні склопакети, з низькою теплопередачою, високим енергозбереженням. Ще раз – віконні пакети тут використовувати не можна. Крім невисокої міцності, до їх недоліків відноситься можливість розбиватися на грубі скалки, які можуть вас травмувати. Менш небезпечним та дешевшим є використання полікарбонатного скла, але воно швидко втрачає прозорість від атмосферних впливів та миття миючими засобами.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи