Квіти в парфумах: історія та сьогодення

Квіти – це унікальне, природне втілення ніжності та краси. Сьогодні неможливо уявити наше життя без квіткових композицій.

Такі парфуми складають приблизно 70% від усіх запропонованих варіантів. Аж до початку XX століття вони виготовлялися вручну та за індивідуальними замовленнями. Прості мелодії, що складаються з конвалії, жасмину, бузку, троянди були неймовірно популярними.

У 20-ті роки ситуація дещо змінюються, бо з’являються нові пріоритети. Перша світова війна зробила жінок більш самостійними. Вони працюють на заводах, доглядають за пораненими в госпіталях, стають більш практичними, незалежними, тому формуються нові вимоги до косметики. Якщо раніше аромати дарували чоловіки або шанувальники, то тепер вони вважають за краще вибирати і купувати їх самостійно. На початку 20-х років в моду входять громіздкі східні композиції з важким шлейфом.

kvitka-parfum_2

Чудові, запашні букети

Тільки в 50-ті квіткові варіанти повертають втрачені позиції, адже жінкам хочеться легкості, радісних емоцій, позитивного настрою. Поступово запашні мелодії стають багатогранними, але одночасно зберігають свою романтичність. Популярні ноти – неролі, мандарин, грейпфрут, іланг-іланг, пачулі, бергамот, лимон, лайм, які знаходять особливе звучання в обрамленні ніжних мотивів троянди і жасмину, а також мускусу, кави, какао.

У 1994 році була презентована перша універсальна композиція. Парфуми унісекс досі є модним трендом, бо виявилося, що чоловіки не байдужі до троянди, лаванди, герані, туберози, особливо коли ці пахощі приправлені запашними травами, спеціями, деревними та шкіряними нотами.

kvitka-parfum_3

Класичні жіночі варіанти сьогодні базуються на букеті, що складається з таких квітів:

  • Троянда. Є королевою ароматів. Для отримання 1 кг ефіру методом парової дистиляції потрібно 3000 кг рожевих пелюсток. Основним постачальником є ​​Болгарія, 70% троянд, що використовуються як вихідна сировина, вирощуються на спеціальних екофермах, розташованих в цій країні. Вперше їх почали застосовувати для ароматизації шкіри в Стародавньому Єгипті, Персії, Римської імперії. У сучасних варіантах троянда стала ідеальною основою для будь-якого аромату. Найчастіше це не базовий акорд, а той що поступово доповнюється іншими нотами. Використовується понад 300 різних відтінків, які залежать від сорту, країни, де виросла троянда, методу отримання екстракту, а також можливостей тих складових, які її відтіняють.
  • Жасмин. Сьогодні він вважається символом любові й пристрасті. У XVI столітті рослина була завезена в Європу і настільки сподобалося, що його почали культивувати повсюдно. Головним центром вирощування став французький Грасс, а також прекрасним ароматом володіють рослини з Марокко, Індії, Італії, Єгипту, Китаю. Найціннішим вважається сорт самбак, оскільки його аромат м’якший. Збір такої сировини є досить трудомістким, оскільки виконується вручну. При в’яненні втрачається вся незвичність і привабливість нот. В одних композиціях жасмин виконує сольну партію, а в інших він практично не відчувається, а тільки злегка відтіняє інші акорди. Можливості цього компонента багато в чому залежать від сорту, пропорційного співвідношення з іншими складовими та навіть від особливостей особистого сприйняття.
kvitka-parfum_4
  • Лаванда. Ця гірська синя квітка створює цнотливий, холодний, свіжий, трохи відсторонений аромат. Для виготовлення парфумів використовуються тільки свіжі суцвіття, які здатні значно збільшувати стійкість. Лаванда часто застосовується в фужерних композиціях. Найбільші плантації цієї рослини розташовані у Франції (Прованс), Англії, Іспанії, Індії.
  • Іланг-іланг. Тропічна рослина, яку часто можна зустріти в тропічних лісах окремих регіонів Азії та Австралії. Непримітні квіти цього дерева нагадують пожовкле листя, але мають дивовижний запах, що поєднує ноти неролі, орхідеї, жасмину.

На питання про тенденції наступного десятиліття, багато експертів не замислюючись відповідають: «Звичайно, квіткові парфуми!» Зрозуміло, знову оновлені, з неймовірними поєднаннями та стійкістю.

Схожі записи