Міні-садочок з сукулентів

Сукуленти просто створені для складання рослинних композицій, настільки різноманітний їх вигляд, форма та забарвлення листя.

Сукуленти – це рослини з соковитими м’ясистими стеблами та листям. Вони невимогливі до поливання, добре витримують перегрівання, відрізняються вишуканою декоративністю. Це чудовий варіант для «озеленення» підвіконь.

sukulent1

Для композицій дуже вигідно використовувати так звані мікси з сукулентів, й нерідко можна зустріти у продажу. Обирати слід найрізноманітніші по забарвленню та формі рослини, у числі яких обов’язково мають бути присутніми невеличкі кактуси. Зазвичай усі ці сорти досить невибагливі, лише рослини зі строкатими листям, або такими, що мають червонувате забарвлення потребують повноцінного сонячного освітлення. Якщо у мисочці немає дренажного отвору, то для відведення надлишку вологи із зони коренів на дно насипають шар ріння для дренажу.

sukulent2

Вважають, що людям, що мають схильність до вирощування квітів дуже поталанило, якщо їх вікна дивляться на сонячний бік. Їхні плеканці не будуть потерпати від дефіциту світла, тому зовсім просто обрати рослину за своїм смаком. Але з іншого боку, влітку крізь сонячні вікна проходить забагато світла, внаслідок чого земля у горщиках швидко пересихає та, якщо не вчасно не поливати рослини, їх можна і втратити. Особливо, така небезпека підсилюється у вихідні дні, коли багато любителів рослин виїжджають на дачі, лишаючи у квартирі квіти без нагляду на два-три дні. Поливання з запасом не завжди рятує, тим більше, що деяким культурам воно шкодить.

sukulent3

Але є й інший вихід. Можна просто змінити асортимент рослин, що розвиваються на вашому підвіконні.

До числа рослин, красивих, але й при тому витривалих, відносять різні сукулентні різновиди. Це товстянки, заяча капуста, еоніуми, ехеверії, молочай, алое, сансевієрії та ще великий ряд інших, включно з епіфітними та наземними кактусами. Їх можна саджати у горщиках, як і кімнатні рослини, але значно цікавішими вони будуть у комбінації одне з одним, коли їх висаджують у одну ємність. Ці рослини – органічно вбудовуються у будь-який міні-садочок, що виникне у вашій фантазії. У них досить різноманітний вигляд, забарвлення, форма листя та тип зростання. Між них зустрічаються прямостоячі, стелючі, грунтонакривні, розетки. Все це дуже важливо – багато з них являють собою мініатюрні, такі, що повільно ростуть, тому створені композиції досить довго тримають свою архітектуру.

Ще ідеї композицій з сукулентів є тут – https://vdomadobre.info/landshaftnii-dizain/kompozicii-z-sukulentiv.html

Є декілька важливих правил, дотримуватись яких зовсім не складно при саджанні сукулентів та догляді за ними.

1. При саджанні рослин треба обирати широкі та невисокі горщики, можна без отворів для дренажу

2. Поливати слід дуже мало взимку та від одного до трьох разів на тиждень влітку (в залежності від погоди)

3. Сонячне світло – це добре

4. Субстрат не має складатися з одного лише торфу, обов’язково слід додавати і дерновини (можна навіть з глиною) та пісок.

Привабливою є у сукулентів також здатність легко приживатися черешками. Ця якість вельми корисна при щільному насадженні у композиції – не треба шукати дорослі рослини з коренями, які важко розмістити у невеликій ємності – досить невеличких фрагментів пагонів або невеличких розеток. Навіть верхівки кактусів, що зрізають, після підготовчих робіт добре приживаються у субстраті, як і дітки, віддалені від куща. Але й тут є маленькі нюанси, які збережуть висаджені пагони від різних проблем.

По-перше, відрізані, а частіше відщипнуті частини пагонів перед саджанням слід дві-три години тримати на повітрі (для маленьких екземплярів) та 1-3 доби для великих (молочай, кактус) рослин. Молочний сік, що виділяється у молочая, одразу слід змити водою, а вже потім ставити пагони на просушування. За цей час зрізи затягнуться скоринкою, яка не дозволить початися гниттю пагона після саджання у грунт.

Другим серйозним моментом є поливання панонів, що посадили. Цю процедуру краще відкласти на два-три дні, а інколи, залежно від погоди, і більше. Краще, попередньо трішки уволожити субстрат, що приготований для саджання рослин (але не ток, щоб він зліпався у грудку, коли його стиснути у руці). Тут принцип такий – краще сухо, ніж надто волого.

Найкращі горщики для сукулентного садочку – широкі керамічні мисочки різних форм. У продажц можна зустріти низенькі горщики, спеціально призначені для подібних рослин, але придатним є й інший керамічний посуд, навіть салатники для їжі. Дуже красиві композиції можуть бути створені у особливих контейнерах для життя карликових дерев у стилі бонсай.

Як зробити тераріум для сукулентів – https://vdomadobre.info/handmade/terarium-dlya-sukulentiv.html

Головний принцип вибору рослин для композицій – різнобарвність кольорів і форм. У решті кожен може керуватися своїм смаком.

Останній штрих, що дає композиції закінченності – підсипка з ріння на поверхні субстрата. Якщо по всіх правилах доглядати сукулентний садочок, він може жити роками. Якщо виникне потреба у заміні якоїсь рослини, це можна зробити з найменшими трудовими затратами. Просто стару рослину вирізають з грунту, у ямку досипають свіжий субстрат та саджають пагін нової рослини.

sukulent4

Цими невеличкими совочками зручно додавати субстрат між рослинами. Пензлик потрібен для зметення часточок ґрунту або ріння, що впали на рослини при саджанні. У невеличку мисочку, біля десяти сантиметрів у поперечнику не варто саджати більше трьох рослин. Мисочки для саджання можуть бути зовсім різними – за формою і фактурою, але краще зупинитися на череп’яних виробах. Композиції можна доповнити грубими камінцями…

sukulent5

…або раковинами У цієї композиції з ехеверією, товстянками та гастерією домінує кактус з яскравими колючками, що аж горять Влітку композицію чудово себе відчувають на заскленому сонячному балконі, де вони можуть знаходитись до настання холодів, треба лише зменшити поливання. Але, холодної осені, з дощами та хмарами, міні-садочок з сукулентів краще занести до кімнати.

Як зробити фігурки з сукулентів – https://vdomadobre.info/landshaftnii-dizain/figurki-iz-sukulentiv-sadovii-dekor.html

Схожі записи