|

Як зробити місце для вогнища

Створення невеличкого місця для відпочинку на подвір’ї (патіо) вже давно стало популярним у власників ділянок. Останнім часом патіо приділяється особлива увага, адже друзі та рідні збираються вечорами для зустрічей, спілкування чи святкування. І саме вогонь є символом домашнього затишку і тепла у такі приємні весняно-осінні вечори.

misce_dlya_vognisza4

Щоб мати можливість насолоджуватися магією відкритого вогню на своїй ділянці, можна виділити спеціальне місце, і облаштувати його для затишного відпочинку (якщо дозволяє місце), а можна зробити просту швидко розбірну конструкцію для вогню, яку легко поставити перед приходом гостей і розібрати після закінчення святкування.

Вибір місця для вогнища

Щоб зробити відпочинок ще більш комфортним та приємним, навколо місця для вогнища облаштовують майданчик із зручними стаціонарними сидіннями, або з садовими меблями. Форма вуличного вогнища може бути будь-яка, але стиль в якому буде зроблене місце для вогнища має підходити під загальний стиль будинку і вписуватися у ландшафт подвір’я. Найпростіша і найзручніша форма для вогню – кругла, бо її легко доглядати і зручно обслуговувати.

Для створення живописного місця на подвір’ї, варто вибрати матеріал для покриття місця навколо вогню. Його можна викласти плиткою, підсипати гравієм, або викласти камінням. Вибір матеріалів та способів оформлення визначається лише стилем ділянки.

Один з найбільш популярних у ландшафтному дизайні прийом, зонування ділянки, майданчик з вогнищем розташовується нижче будинку або на відкритій галявині двору. Зробити затишне місце для вогнища зовсім не складно.

misce_dlya_vognisza1

Заглибленні у грунт вогнища

Заглибленні вогнища підходять для будь яких територій, і таке вогнище можна оформити у будь якому стилі. Єдина вимога до облаштування заглибленого вогнища: не надто заглиблювати його, оскільки природний процес горіння може підтримуватися лише за рахунок припливу свіжого повітря. Щоб забезпечити необхідну циркуляцію повітря, дрова в заглибленому вогнищі складають гіркою, залишаючи між ними широкі проміжки для повітря, і відступивши на достатню відстань від стінок.

misce_dlya_vognisza_u_grunti
  • Як зробити заглиблене вогнище

  • Визначити розмір вогнища. Поставити кілочок, зафіксувати, прив’язати мотузку потрібної довжини і намалювати потрібне нам коло. Як що ви будете викладати стінки цеглою, робіть більш ширше заглиблення, для кращої циркуляції повітря.
  • У визначеному колі акуратно викопуємо яму по контурах, глибина – 30 см.
  • На дно викопаної ями викладаємо 10 см гравію, і вирівнюємо його, для міцної конструкції.
  • Стінки ями потрібно викласти цеглою. Цеглу треба класти вертикально, щоб її бічна сторона була повернута до вогню(вертикальна кладка). Щілини між цеглою можна закрити звичайною глиною, цеглини ущільнюємо і вирівнюємо молоточком.
  • Викладаємо верхній шар навколо ями(облямівка). Лопатою забираємо шматки дерну, і розрівнюємо щоб поверхня навколо вогнища лягла простіше і рівніше. Облямівку місця для вогню потрібно теж декоративно облаштувати. Це можуть бути ті ж цеглини, або тротуарна плитка. Постарайтеся зробити цікавий, рівний малюнок, щоб не порушити композицію з колом всередині.

Місце для вогнища у вигляді заглиблення, доповнить ландшафтний дизайн.

misce_dlya_vognisza
Ідеї використання каміння в саду, відео:

Надземне місце для вогню

Таке вогнище ми найчастіше використовуємо на природі, але його можна застосовувати і як декоративне, швидко розбірне вогнище і на малих подвір’ях.

Якщо ви робите таке вогнище на траві, потрібно зняти дернину, тоді викласти коло з цегли, каміння чи тротуарної плитки, і запалити вогонь перед приходом гостей.

dirki_dlya_cirkulyacii_povitrya

Примітка! Якщо ви робите надземне вогнище високим і вузьким, не забудьте зробити додаткові отвори для циркуляції повітря. В таких вогнищах можна використовувати будь які дрова, і смажити шашлик, ковбаски……

Місце для вогнища готове.

Схожі записи