| |

Соняшник: вирощування в контейнері. Види соняшника

Соняшник – декоративна та гарна рослина, яку можна з легкістю виростити і на підвіконні в домашніх умовах, і на грядці.

Соняшник може стати чудовою декоративною прикрасою будинку якщо його посадити у контейнер. Він досить швидко росте. При вирощуванні соняшника в контейнері чи на квітнику вибирайте низькорослі або карликові сорти соняшника.

З чого почати вирощування соняшника в контейнері. Звичайно, з вибору насіння.

collage_sonyashnik_1

Соняшник Autumn Beauty, Соняшник Velvet Queen, Соняшник Mexican, соняшник Seeds Torch

Види соняшника

Зусиллями селекціонерів були отримані найрізноманітніші сорти соняшнику. Багато з них так сильно відрізняються від звичного вигляду, що здатні ввести в оману навіть самих досвідчених садівників.

  • Любителям класики, а точніше, старого доброго сільського соняшнику, рекомендований невибагливий і чарівний вітчизняний сорт «Дачник». Його жовті соковиті суцвіття прикрашають сад з липня до жовтня, незмінно радуючи своїм яскравим і життєрадісним виглядом.
  • collage_sonyashnik2
  • Для шанувальників великого формату відмінно підходять сорти-гіганти, незамінні при створенні живоплотів в стилі кантрі:

    жовті – «Русский мамонт» (Russian Mammoth), «Титан» (Titan), «Бісмаркіанус» (Bismarkianus), «Джайант Сингл» (Giant Single), «Гінкго Нат» (Ginger Nat);

    бордові – «Красноe Сонечко» (вітчизняний сорт), «Мулен Руж» (Moulin rouge);

    ряболисті – «Отом Бьюті» (Autumn Beauty), «Мьюзік Бокс» (Music Box), «Фан’н’Сан Мікс» (Fun’n ‘Sun mix), «Перасол мікс» (Parasol mix), «Моне мікс »(Monet mix).

  • collage_sonyashnik4

  • Останнім часом в садівництві все частіше зустрічаються червоні, рожеві і лимонні забарвлення соняшнику. Наприклад, ряболисті клумбові сорти:

    Велвет Куїн» (Velvet Queen), «Прадо Ред» (Prado Red) – червоні;

    «Кармен» (вітчизняний сорт), «К’янті» (Chianti) – бордовий;

    «Юліана» (вітчизняний сорт), «Місячний» (вітчизняний сорт), «Місячне світло» (вітчизняний сорт), «Лемон Ора» (Lemon Aura), «Валентин» (Valentin), «Флорістан» (Floristan) – лимонні ;

    «Сан Кінг» (Sun King) – рожевий з лимонним краєм;

    «Надія» (вітчизняний сорт) – рожево-бордовий з лимонним краєм;

    «Флоренція» (Florenza) – бордово-лимонний;

    «Літо» (вітчизняний сорт) – з дво- і трибарвними суцвіттями від жовтого до світло-коричневого і червоного.

  • collage_sonyashnik3

  • Продовжити чарівність літа навіть в умовах домашнього озеленення допоможуть контейнерні сорти: «Тедді Беар» (Teddy Bear), «Пачіно» (Pacino), «Зебулон» (Zebulon), «Біг Смайл» (Big Smile).

Вибір контейнера для соняшника

Почати вирощувати соняшник потрібно з вибору контейнера.

Соняшник не дуже любить пересадку, тому для карликових сортів краще відразу підібрати горщик діаметром не менше сорока сантиметрів. Якщо ви вирішили виростити гігантський сорт соняшнику, то краще вибрати ємність об’ємом не менше 18 літрів. Наступним кроком є заповнення ємності для вирощування соняшнику дренажем і грунтом. Як дренаж відмінно підійдуть керамзит, гравій або галька. Потім в ємність для вирощування засипається грунт. Можна використовувати, наприклад, компост і готової грунтову суміш. Насипайте грунт в горщик, так , щоб до краю залишалося приблизно два з половиною сантиметри.

posyv_nasynnya_sonyashnika

Як сіяти насіння соняшника в контейнер

Висаджувати насіння декоративного соняшнику необхідно на глибину не більше двох сантиметрів. У ящику довжиною в дев’яносто сантиметрів може поміститися не більше восьми рослин, висаджених на відстані десяти сантиметрів один від одного. Насіння розміщують парами. У такому випадку потрібно бути готовим до того, що в майбутньому менш життєздатні паростки доведеться видаляти.

Після того, як посів насіння буде завершений, землю необхідно рясно полити. Подальший режим поливу досить стабільний: один раз в два дні. Ні в якому разі не можна допускати пересихання грунту.

Насіння соняшнику можуть прорости і через три, і через вісім, і через чотирнадцять днів. Якщо цього не сталося через два тижні, то, шанс подальшого появи сходів зводиться практично до нуля. Після появи перших сходів необхідно видалити (висмикувати не можна, тільки зрізати) менш розвинуті паростки , і залишити лише один з ямки. Як тільки висота рослини досягне тридцяти сантиметрів, полив слід збільшити .

Виростити соняшник у відкритому грунті вам допоможе наша стаття: Соняшник – вирощування та догляд

Дивіться відео про лаванду. Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Де ставити контейнер з соняшником

Важливо знайти правильне місце для соняшника. Соняшники погано переносять тінь, тому їх краще поставити в добре освітленому приміщенні, на лоджії або балконі.

sonyashnik_v_gorsziku111

Добриво для соняшника

Після того, як на рослині почнуть утворюватися перші бутони, необхідно збільшити полив та підживити комплексним мінеральним добривом 1 раз на 7 днів.

Опора для соняшника

У міру розростання соняшника можна зіткнутися з такою проблемою, що квіти стануть дуже важкими і їх потрібно підв’язати до опори.

Збір насіння соняшника

Для збору насіння соняшника необхідно дочекатися повного висихання квітки. Величезним плюсом вирощування соняшнику в домашніх умовах є його повна захищеність від птахів, які нерідко нападають на рослину на відкритій місцевості задовго до збору врожаю.

Схожі записи