Коли та як посадити йошту. Догляд

Йошта – це ягода чорного кольору, яка була отримана селекціонерами завдяки схрещенню аґрусу та чорної смородини.

Смородина йошта увібрала найкращі властивості чорної смородини та аґрусу, залишивши приємний смак ягоді, кущ легко приживається в будь-яких кліматичних умовах.

З’явилася йошта вперше в Німеччині завдяки багаторічній роботі селекціонерів, які схрестили колючий аґрус та смородину, і отримали кущі, гілки яких не мають колючок.

Ягоди йошти чорного кольору, великі, видовжені,вагою в середньому 3 г, шкіра ущільнена, смак солодкий, одночасно нагадує смородину і агрус. В ягодах йошта багата вітаміном C (кілька разів більше, ніж у чорної смородини) і Р, мікроелементи калій, залізо, йод і мідь.. З одного куща йошти можна зібрати врожай від 5,5 до 10 кг. Достигає на тиждень пізніше ніж чорна смородина.

Кущ йошти високорослий, морозостійкий, а також стійкий до борошнистої роси, антракнозу та брунькового кліща.

Коли садити йошту

Садити йошту можна весною та ранньою осінню (якщо осінь не посушлива). Якщо посадити кущ йошти весною, то до осені саджанець добре вкорінюється, і на наступний рік дає плоди. Якщо садити йошту восени (чим швидше тим краще), то вона до холодів встигає вкоренитися, але на зиму її потрібно вкрити, а в наступному році теж починає плодоносити.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Де та як садити йошту

Кущ йошти виростає до 2 м заввишки з сильними пагонами.

Для кущів йошти вибирайте сонячні ділянки. Йошта витривала і буде рости у вас в саду при мінімальному догляді. Для її висаджування яму краще зробити не менше 50 х 50 см., а відстань між кущами повинна бути 2м, а між рядами 3 м.

Перед висаджуванням готують грунт: на квадратний метр потрібно внести до 400 грам вапна, 1-2 відра перепрілого компосту або гною, по 100 грам суперфосфату і сірчано-кислого калію. Тобто посадити кущ йошти потрібно у родючий грунт. До плодоношення вносити добрива не обов`обов’язково, крім тих випадків, коли кущ погано росте.

Перед висаджуванням куща йошти, у ямці потрібно зробити болото, тобто посадити кущ у дуже вологий грунт. Для того, щоб грунт щільно обгорнув коріння йошти. Потім ямку засипають родючим грунтом, злегка ущільнюють ногою.

Догляд за кущами йошти

Грунт. Грунт під кущами йошти обов’язково слід мульчувати. Мульчування створить оптимальний стійкий баланс вологи і добрива в грунті, і позбавить Вас від необхідності постійно зпушувати грунт після поливання. В якості мульчі добре використовувати перепрілий компост або перегній. Мульчі потрібно під один кущ до 1-2 відра.

Полив.Йошта – вологолюбна рослина, то бажано, щоб грунт був постійно злегка вологим.

Обрізка.Спеціально обрізати йошту не потрібно – обрізають тільки замерзлі або засохлі гілки.

Підживлення. Щорічно йошту підживляють – додають весною 4-6 кг органіки, 30 грам суперфосфату, а восени додають 20 грам сірчанокислого кальцію на квадратний метр. Мінеральні добрива можна замінити пташиним послідом, або коров’яком, в співвідношенні з водою 1:10, на початку літа, і півлітрової банкою деревного попелу на квадратний метр восени.

Розмноження йошти. Йошта розмножується поділом куша, відводками, живцями

Рости йошта на одному місці може до 20 років, і весь цей час при правильному догляді (підживлені), вона буде тішити вас хорошим врожаєм.

В іншому догляд за Йоштою практично такий самий , як за смородиною

Схожі записи