Догляд за виноградом в червні. Пасинкування винограду

Червень – важливий місяць по догляду за виноградом. Саме цього місяця виноград нарощує зелену масу і, якщо її не контролювати то він буде дуже густий, а це сприяє розвитку грибкових захворювань та втраті врожаю.

В червні на виноградному кущі робимо такі «зелені операції»:

  • Підживлення винограду;
  • пасинкування;
  • нормування суцвіттями;
  • чеканка;
  • обробка винограду після цвітіння

Якщо ви не встигли зробити нормування виноградного куща у травні то, обовязково, зробіть це на початку червня перед обробкою, фунгіцидами, по 5 – 6 листку (коли на пагоні вже виросло 5 чи 6 листочків).

Підживлення винограду

В червні виноград витрачає чимало поживних речовин на ріст, цвітіння та зав”язування ягід, тому його потрібно підживити, як під коріння так і по листку. По листку підживляємо, беспосередньо перед цвітінням, робимо бакову суміш на 10 л води: 10 гр Бору ( борна кислота) + 2гр сульфат цинку+ брексіл кальцію 15 гр. Обробляти по листках і по гронах. Таке підживлення допоможе зберегти суцвіття від осипання. Також важливе кореневе підживлення на початку червня. Може бути як органічне (свіжий коров”як розмішати з водою до рідкої сметани, перед внесенням добрива потрібно рясно полити кущ, так щоб 1-1,5 л даного добрива змішалися з водою) так і мінеральне (наприклад – мастер 20.20.20.),

Пасинкування винограду в червні

Пасинкування дуже важлива процедура по догляду за виноградом. Від цього залежить врожайність виноградного куща в цьому і, в наступному році.

Пасинки – це пагони, що виросли з пазух листя. Пасинки дуже сильно виснажують і загущують кущ, а відповідно, погіршується провітрюваність. Такий загущений винограйний кущ стає дуже вразливий до грибкових захворювань.

Як пасинкувати кущ винограду в червні

vinograd_v_chervni1_3
  1. Видалення пасинків. Видаліть повністю ті пасинки, що ростуть до суцвіття винограду і навпроти – це приблизно 3-4 найнищих пасинків.
  2. Прищипування пасинків. Прищипуємо всі решта пасинків. Залищаємо 1 листочок з пасинка, а решта відщипуємо чи обрізаємо (фотосинтезу буде достатньо). Часто трапляється, що з пасинка росте ще один пасинок, так званий «пасинок 2 порядку», його також потрібно прищипнути над 1 листочком. Якщо буде рости «пасинок 3 порядку», це буває дуже рідко, його також прищипуємо над першим листком. Є винятки!

    Для чого ми це робимо? В однорічних лозах закладаються врожайні бруньки наступного року. Якщо пасинкування не зробити, то пасинок виснажить бруньку і, вона не буде плодоносити в наступному році. А таке пасинкування забезпечить нам плодову бруньку і рясний врожай у наступному році, адже 2 чи 3 листка добре живлять плодову бруньку в пазуху листка.

  3. Часто трапляється (може бути сортовою особливістю, наприклад, “Шерлок” американська селекція) роздвоєння чи розтроєння точки росту лози винограда. В такому випадку, якщо лоза “жируюча” то непотрібно їх залишити, а якщо кущ несильно росте ( нежируючий ) то додаткові точки росту потрібно видалити.

Виняток: Якщо лоза винограду є “жируюча” ( після цвітіння товщина лози 1 см і більше ), то лишіть один пасинок над гроною ( третій чи четвертий не має значення). Цей пасинок буде на себе забирати живлення основної лози. Припинити підживлення. Таким чином ми врятуємо “жируючу” лозу. Основну лозу і пасинок чеканимо на висоті 2,20 – 2,40. Жируючий пагін у наступному році не зацвіте – це одна з причин не плодоносності винограду.

vinograd_v_chervni_chekanka_3

Нормування виноградного куща суцвіттями

У гібридних сортах винограду, в яких одна грона (дозрілих ягід) від 1,200 гр – 2 кг нормують до цвітіння, у всіх решта в стадії гороха. По-перше – краще запилиться суцвіття і зав’яжиться. По-друге – одна лоза не зможе наситити цукром 2-3 кг ягід. По-третє, навіщо витрачати сили куща на процес запилення гібридних сортів, якщо, в стадії гороха, всеодно прийдеться її видаляти.

Чеканка лоз винограду

Ці лози, що виросли до верхньої точки опори, це приблизно 2,40 – 2, 60 метра (20 листків розом з пасинковими), потрібно чеканити, тобто, видаляти точку росту. Після чеканки потрібно залишити 2 верхніх пасинки, не прищипувати, решта пасинків прищіпуємо після 1 листка. Звісно, верхні пасинки будуть рости, і тільки вони переростуть 30 см, їх потрібно також чеканити, так, лоза буде ставати грубшою, стійкішою і встигне визріти. Такі зелені опереції потрібно робити протягом літа.

vinograd_cvite

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Обробка винограду перед цвітінням

Після того як підживили, пропасинкували, прочеканили та підв’язали всі лози винограду, можна братися за обприскування перед цвітінням (за 3-5 днів перед цвітінням) від хвороб (фунгіцидами: оїдіум – Фалькон; мільдю – Ридоміл голд; сіра гниль – Свіч) та, від шкідників, все змішуємо у бакову суміш і обробляємо . Адже, молоде листя винограду дуже вразливе до грибкових захворювань.

Основні роботи по догляду за виноградом в червні зроблені і кущ повністю буде працювати на якісний та смачний врожай.

Всі «зелені операції» в червні дуже важливі, адже, вони посилюють аромат ягід, пришвидшують дозрівання, сприяють поліпшенню загального вигляду грон та впливають на смакові властивості ягід.

Схожі записи