Як розмножувати смородину, живцями чи прикопуванням

Який спосіб розмноження чорної смородини вибрати?

Розмноження чорної смородини відводками ( прикопуванням ) значно кращий і простіший. Чому? Прикопати можна грубу довгу плодоносну гілку, яка пустить потужне коріння і, вже в наступному році може давати врожай. Другий спосіб значно клопітливий і врожай ви отримаєте, в кращому випадку, через 2 роки.

Розглянемо детальніше розмноження живцями і відводками (прикопуванням).

rozmnozhennya_zhivcyami_smorodina

Розмноження чорної смородини живцями

При розмноженні чорної смородини живцями утворюються більш слабкі саджанці ніж при розмноженні відводками ( прикопуванням ). Якщо розмноження відводками не можливе то, звісно, даний спосіб дозволяє легко отримати саджанці бажаних сортів.

Які та як нарізати живці для розмноження чорної смородини

Для розмноження чорної смородини живці потрібно нарізати з однорічних пагонів, що ростуть від кореня або виросли на двох- або трирічних гілках. Краще живці нарізати з середини пагона. Товщина живців має бути в межах 8-10 мм, а довжина 20 см.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Коли та як садити живці чорної смородини

Живці можна висаджувати як восени, так і ранньою весною.

Для весняного розмноження живці нарізають в кінці осені ( листопад ), зрізи потрібно обробити воском ( щоб при зберіганні волога з живців не випаровувалася ). Далі, їх зберігають до березня в холодильнику. На початку березня у живцях відрізають нижню частину з воском, замочують у корневині і висаджують на заздалегідь підготовлені грядки ( між рядами 20 см та інтервалом 15 см між живцями на глибину 10 -15 см під кутом 45°), залишивши на поверхні лише 1-2 бруньки, грунт мульчують. Далі, над висадженими живцями всиновлюють тепличку. Тепличку знімають при появі перших справжніх листочків, регулярно поливають та притіняють від літнього сонця.

Для осіннього висаджування живців потрібно нарізати, посадити, як при весняному висаджуванні ( обробити воском можна верх живця ), прикрити листям і накрити агроплівкою. В квітні відкрити, відгорнути листя і до осені поливати і прополювати та притіняти від палючого сонця.

Такі вкоріненні живці чорної смородини можна пересаджувати на постійне місце через 12 місяців.

rozmnozhennya_vidvodkami_smorodina

Розмноження чорної смородини відводками ( прикопуванням )

Найбільш простий спосіб розмноження – розмноження відводками. Таким способом розмноження в один рік можна отримати потужні саджанці чорної смородини з добре розвиненою кореневою системою.

Коли та як розмножувати чорну смородину відводками

Найкращим часом для розмноження відводками ( прикопуванням ) є рання весна, для цього портібно вибрати дворічну здорову гілку, що росте з краю куща, яку можна легко пригнути до землі. Під цією гілкою викопують ямку глибиною 10-12 см і пригинають гілку до землі так, щоб вона середньою частиною опинилася в лунці, а вершина довжиною 20-30 см виступала з лунки. Щоб гілка добре трималася в ямці в потрібному положенні, по центру її фіксують гачком із дроту. Потім, ямку засипають грунтом і протягом літа регулярно поливають. До осені гілка добре вкорінюється і виходить повноцінний саджанець з потужною кореневою системою і товстими 2-3-ма гілками. Цієї ж осені вкорінений пагін секатором відтинають від основного куща і пересаджують на постійне місце.

Також читайте:

Як садити чорну смородину

Як омолодити старий кущ смородини

Догляд за смородиною після збору врожаю

Схожі записи