Як боротися з гризунами?
Коли йдеться про боротьбу зі шкідниками, які поширюють небезпечні захворювання, то в нашій кліматичній зоні найбільшу загрозу становлять гризуни.
У боротьбі зі шкідниками часто доводиться витрачати більше часу й ресурсів на боротьбу з мишами й щурами, ніж з іншими шкідниками, які поширюють захворювання. Однак існує кілька ключових стратегій, які можна використовувати, щоб зробити боротьбу з гризунами більш керованою та отримати кращі результати.
Проведіть належну перевірку
Замало просто розмістити приманку й сподіватися, що вона виконає свою роботу. Непродумані заходи боротьби з гризунами призведуть до повернення популяції гризунів, перевитрат продукту та небезпеки негативного впливу на нецільові організми. Гризуни розумні, легко адаптуються до навколишнього середовища, і це треба враховувати, плануючи програму боротьби з ними. У гризунів зовсім різні стратегії виживання: у мишей це кількість і швидкість розмноження, у щура — інтелект і соціальні відносини в колонії. Тому досконале розуміння їхньої біології й поведінки дасть вам переваги в боротьбі з певним шкідником.
Перший крок у боротьбі з гризунами — належний огляд з метою визначити, з яким видом гризунів ви маєте справу, та з’ясувати масштаб проблеми. Це ключовий етап у боротьбі з цим видом шкідників, ніколи не нехтуйте ним, не думайте, ніби добре знаєте ситуацію, перш ніж проведете оцінку на території.
Під час огляду шукайте ознаки активності гризунів. Зверніть увагу на фекалії: вони можуть допомогти визначити, з яким видом гризунів ви маєте справу, де можуть бути місця їхнього притулку, харчування та ходи. Інші ознаки активності гризунів:
пошкодження від гризінняЦі показники можуть допомогти визначити, наскільки поширена інвазія і де найкращі місця для обробки. Також буде корисно поговорити з власниками нерухомості і дізнатися, де вони бачили або чули ознаки діяльності гризунів.
Визначення місць їхнього притулку дозволить вам ізолювати ці зони й запобігти повторному потраплянню гризунів у будівлю. Застосовуючи ці стратегії, ви можете зробити зусилля з використання приманок ефективнішими.
Для ефективної роботи використовуйте відповідний продукт
У кожного методу боротьби з гризунами свої особливості, тому компанія «Сингента» розробила потужну лінійку засобів боротьби з гризунами, щоб задовольнити різні потреби при боротьбі з ними.
Щойно буде виявлено активність гризунів, потрібно використати родентицид Талон® гранули або воскові брикети.
Активний інгредієнт лінійки Талон® — бродіфакум розроблений для подолання стійкості до родентицидів, найефективніший у своєму класі і серед родентицидів узагалі на цей момент.
Крім того, родентициди Талон® діють проти відрази до приманки. Хоча поїдання цілої приманки за одну ніч смертельне, потрібно від трьох до семи днів, щоб гризуни загинули. Це означає, що вони можуть далі ще три дні харчуватися приманкою без летального ефекту. Це дуже важливо, адже щурі здатні помічати зв’язок між поїданням і загибеллю особин у популяції, а відтак можуть припинити харчуватися підозрілим продуктом.
Талон® воскові брикети не просто привабливі для гризунів, їхні інші переваги:
Тривале збереження властивостей родентициду, зокрема в умовах підвищеноївологості та температури повітря, завдяки унікальній препаративній формі
показник привабливості для гризунів серед інших родентицидів
Інший варіант приманки,— Талон® гранули. Характеристики й переваги родентициду в гранулах Талон®:
Високоякісна злакова основа та низка смакових добавок забезпечують найвищийпоказник привабливості для гризунів серед інших родентицидів
Подбайте про безпеку й ефективність використання
Вибравши правильну препаративну форму родентициду Талон®, розплануйте розміщення приманок. Важливо використовувати для розміщення принадні станції, їх можна купити або виготовити самостійно, — це убезпечує використання родентициду, мінімізує ризики для нецільових організмів та допомагає ефективніше й контрольовано використовувати препарат.
Висновки
Гризуни становлять серйозну загрозу для здоров’я й безпеки людей.розумінні, з яким саме шкідником ви боретесь, з урахуванням особливостей
території об’єкта. Ніхто не бореться з комахами в принципі: ми підбираємо
препарат і проводимо обробки з огляду на те, який саме шкідник, які його
біологічні особливості. Таке саме ставлення має бути при боротьбі з гризунами.
ретельно в період міграції до житла людей — з вересня по грудень.
харчування або в житлові приміщення, — зупинити ворога на кордоні.
родентицидів, а й економить витрати на препарат.
шкідниками.