Чим підживляти розсаду помідорів
Щоб розсада помідорів була міцною, її потрібно підживляти. Від правильності проведення підживлення залежить дуже багато.
Якісно вирощена розсада помідорів – запорука отримання багатого врожаю. Тому дуже важливо, щоб вона була міцною та добре розвиненою, а для цього потрібно знати, чим підживляти розсаду помідорів.
Сенс в проведенні першого підживлення розсади помідорів полягає в тому, щоб розсада не почала витягуватися зі старту. Для того, щоб виростити міцну розсаду, у складі першого підживлення не повинно бути багато азоту, тобто, добриво має бути з малим вмістом азоту і його формула має виглядати приблизно так:
N:P:K = 13:40:13 (13% азоту (N), 40% фосфору (P) 13% калію (K)).
У різних добривах значення формули трохи можуть відрізнятися, але співвідношення між азотом, фосфором і калієм має залишатися приблизно таким.
Підживляти розсаду томатів потрібно, коли:
- розсада пожовкла;
- стала слабкою;
- погано росте і не розвивається.
Коли у розсади є вищеназвані ознаки, але вона росте у правильних умовах тоді потрібне підживлення.
Що таке правильні умови для розсади помідорів?
- Розсада може витягуватися, жовтіти або не розвиватися не тільки від нестачі харчування, але й зовсім з інших причин:
- Брак світла і підвищена температура повітря – розсада витягуватиметься доти, доки вона не ляже, або поки ми не збалансуємо ці показники. Для якісної розсади потрібно встановити оптимальну денну температурою повітря, для розсади помідорів має бути в межах 17-19 (нічна 15- 17) градусів Цельсія у поєднанні з додатковим штучним досвічуванням.
- Низька температура вирощування, за якої коренева система неспроможна засвоїти елементи живлення, що у грунті. Приклад, такого прояву – при зниженій температурі ґрунту рослина не може засвоїти з ґрунту фосфор (P), тому листя на розсаді томатів стає з фіолетовим відтінком і починає рости «ялинкою».
- Шкідники та хвороби теж можуть негативно впливати на розвиток розсади помідорів. Якщо розсада пожовкне і скручуватиметься – ознакою може бути поява шкідників. Попелиця висмоктуватиме всі соки, то проведення будь-яких підживлень результату ніякого не дасть доти, поки ми не усунемо причину – не обробимо рослини від цього шкідника.
Зі сказаного вище можна зробити висновок: перш ніж поставити питання про те, чим підживляти розсаду помідорів, подивіться на те, в яких умовах ваша розсада росте. У деяких випадках, при створенні оптимальних умов вирощування розсади, підживлення їй може не знадобитися.