Коли сіяти селеру, вирощування, догляд

Виростити селеру на городі неважко. У цій статті ми розглянемо поради фахівців стосовно того, як виростити велику кореневу, грубу стеблову і листкову селеру.

Мабуть, почати варто з того, що ж собою представляє селера. Селера – це овочева культура і трав’яниста рослина, яка може бути однорічною, дворічною або багаторічною. У всьому світі зустрічається більше двадцяти видів селери.

salera_vidi

    Види селери:

    Кожен вид селери відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але й смаковими якостями.

  • Селера листова. Вирощування листової селери дає можливість отримати зелені і соковиті листя, які можна зрізати протягом усього теплого сезону.
  • Селера стеблова. Вирощування селери стеблової практикують садівники, але торгові підприємства масово вирощують і продають селеру стеблову. Соковиті стебла селери використовуються для приготування різноманітних страв, напоїв та алкогольних коктейлів.
  • Селера коренева. Вирощування кореневої селери допомагає отримати коріння рослини, при правильному догляді один корінь селери може важити до 600-800 г.

Як сіяти насіння селери на розсаду

Насіння листкової, стеблової та кореневої селери сходить дуже довго, тому ми вам радимо висівати насіння на розсаду. Перед висівом потрібно проростити насіння, для швидких та рясних сходів. Як це зробити? Насіння замочують у спеціальному розчині, наприклад, в слабкому розчині марганцівки і залишають на кілька годин. Після чого насіння пророщують на зволоженій марлі протягом декількох днів до появи «білих хвостиків».

visadzhuvannya_rozsadi_seleri

Грунт для селери та посів селери на розсаду

Коли насіння підготовлене, його можна висівати в спеціальну грунтосуміш. Найкращою для цього вважається суміш піску, листової землі, перегною і торфу, пропорції 1:1:1:1. Сіяти насіння селери слід неглибоко. Посіяному насінню для появи сходів потрібна стабільна температура (+ 17 + 20 °С).

Після того як насіння дасть сходи, температуру слід знизити до + 15 ° С. Як доглядати за розсадою? Садити розсаду селери у відкритий грунт потрібно в квітні або на початку травня за схемою 25 Х 25 см. Для хорошого врожаю селери дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

salera_doglyad

Догляд за селерою

Фахівці радять висаджувати селеру в грунт не дуже глибоко, щоб точка росту була на поверхні. Після висаджування сам догляд за селерою дуже простий і не вимагає багато часу.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Стежте за своєчасним прополюванням бур’янів між рядами висаджених рослин, а також за систематичним поливом. Щоб на поверхні грунту не утворювалася і не застоювалася кірка, яка не йде на користь селері, її постійно спушують, бажано після кожного поливу.

Мульчування грунту навколо селери дасть можливість зберігати необхідну кількість вологи для росту і розвитку селери (зменшить швидкість випаровування вологи з грунту), також мульчування виключить буйний ріст бур’янів всередині грядки селери. Дотримуючись порад вирощування селери, ви зможете зібрати врожай вже всередині липня – на початку серпня. Догляд за селерою аналогічний догляду за петрушкою.

zbyr_vrozhayu_sereri

Успіху!

Схожі записи