Як садити шпалерні дерева

Шпалерні дерева утворюються за допомогою штучного формування крони.

Процес висаджування шпалерно-карликових дерев нічим не відрізняється від звичного висаджування саджанців плодових дерев. Але є одна відмінність: перед тим, як садити шпалерні дерева, потрібно встановити шпалеру (шпалерну основу), на яку ми будемо закріпляти гілки.

Встановіть опори для плодових дерев і ягідних кущів на добре освітленій ділянці саду. Шпалерами для дерев може бути і огорожа, і стіна освітлена сонцем. Спочатку потрібно встановити, основу, міцні металеві стовпи. На стовпи натягуємо міцний дріт або арматуру міцно закріпивши їх, 2-4 ряди, на який будемо закріпляти гілки.

Садити дерева шпалерним методом важливо на правильній відстані між деревами. Вона має бути такою, щоб на третій-четвертий рік росту дерева в ряді, гілки зімкнулися. Відстань між рядами слід розрахувати так, щоб вона була на 1/4-1/3 більше, ніж висота майбутньої крони. При цьому нижні скелетні гілки, на які припадає 2/3 врожаю, повинні отримувати достатню кількість світла. У шпалерних дерев висота «зеленої стіни» має бути не більше 3-3,5 м, тому тільки крона досягне потрібних розмірів, потрібно робити регулярне обрізку дерев та вирізання верхівки дерева.

sh-d_bylya_parkanu

Які підщепи та сорти дерев вибрати для шпалерного саду

Для шпалерної яблуні підходять такі сорти: Слава переможцям, Ренет Симиренка, Джонатан, Голден Делішес, Мелба, Кальвіль сніжний, Уелсі, Актор, Зимове лимонне, Кальвіль донецький, Аврора. Вагнер.

Для шпалерної груші: Олів’є де Серр, Деканка зимова, Дєкапка дю Коміс, Таврійська Вільямс, Жозефіна Мехельнська, Бере Жиффар, Бере Боск, Бере Арданпон, Доктор Люциус, Маргарита Марилья.

Найкращі карликові підщепи для яблуні (класифікація підщеп): дусен ММ106, підщепа Трусевича 1-48-41, парадізка Будаговського червонолиста 54118, парадізка М9, парадізка М26, дусен МЗ, дусен М4, дусен М7, дусен ММ102, дусен ММ104

Найкращі карликові підщепи для груші: айва А, айва Прованська.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як самостійно виростити саджанці для шпалерних дерев

Якщо немає можливості купити саджанці на слаборослих підщепах (парадізка чи дусен), можна виростити карликові підщепи самостійно. З цією метою беруть слаборослі підщепи-відсадки. Для чого в травні-червні проводять підгортання землею однолітніх пагонів. Коли в підгорнутого пагона утворюється коріння, його називають відростком або відсадком.

Навесні відсадки відсаджують, дають їм добре вкоренитися, а в серпні на них прищипують бруньки (окулірування) потрібних сортів. Як прищепити дерево бруньками читайте на нашому сайті КвіткаІнфо у статті “Щеплення плодових дерев”.

Наступного року ранньою весною до пробудження бруньок у підщепи зрізують верхівку до місця окулірування. Після цього закультивована брунька дає саджанець-однолітку. У процесі pocтy однолітки стежте за підщепою й видаляйте усі інші пагони. Далі саджанці-однолітки можна садити у шпалерному ряді і встановити шпалерні основи.

Читайте більше на KvitkaInfo.com (Квіткаінфо): квіти, домашні рослини, сад, город, ландшафтний дизайн.

Схожі записи