Підживлення плодових дерев

Плодові дерева на будь-якому етапі розвитку і росту потребують підживлення. Як правильно підживляти, щоб не нашкодити, читайте в статті.

Як молоді, так і дорослі дерева вимагають особливого догляду. Після обрізки плодових дерев або під час формування бруньок їм потрібна величезна кількість корисних речовин, які допоможуть сформувати врожай і захистять дерево від хвороб. При підживленні плодових дерев добривами потрібно враховувати час дозрівання плодів (ранні, пізні).

Підживлення добривами плодових дерев раннього плодоношення

Восени. Під плодові дерева та кущі, що дають врожай в першій половині літа (черешня, вишня, абрикоси, ранні персики, та ін.) максимальну дозу добрив вносять восени (кін. листопада). При осінньому перекопуванні пристовбурового кола, вносять органічні та 50-70% фосфорно-калійних добрива. Як та коли перекопувати восени пристовбурове коло плодового дерева, читайте у статті “Як підготувати дерева до зими”.

Ці добрива повільно розчиняються в грунті і не вимиваються. Фосфорно – калійні добрива разом з органічними забезпечують повноцінне закладання квіткових бруньок на плодових деревах та, на майбутній врожай. Фосфор, необхідний для формування квіткових бруньок, подальшого розвитку зав’язі, підвищення якості плодів. Калій, підвищує зимостійкість, посухостійкість, сприяє кращому засвоєнню азоту з грунту і прискорює «доставку» поживних речовин до органів плодових дерев.

Весна. Навесні, при набуханні бруньок, плодове дерево підживляють 50% норми азотних добрив. Решту дози азоту додають разом з фосфорно-калійними добривами, підживляють плодові дерева після цвітіння або на початку масового зав’язування плодів, але не пізніше 3 декади травня.

Читайте також: Як обрізати плодові дерева?

Підживлення добривами плодових дерев пізнього плодоношення

Плодові дерева, що плодоносять у другій половині літа, або пізно восени (яблуні, груші, сливи, персики та ін.), потребують 3-4 підживлення мінеральними добривами протягом періоду вегетації. Підчас осіннього перекопування пристовбурового кола підживляють (при необхідності) всю норму органічних і 50% фосфорно-калійних добрив. Навесні в фазі набрякання бруньок, дерева підживляють азотними добривами з розрахунку 50% від норми.

Фосфорно-калійні добрива ділять навпіл. У фазі цвітіння плодових дерев, підживляють рештою( 50%) азотних і додають 1/2 норми фосфорно-калійних добрив. У фазі розростання плодів на плодових деревах або на початку масового дозрівання, підживляють рослини другою половиною фосфорно-калійних добрив.

pydzhivlennya_fruktovih_derev

Кількість добрив на одне плодоносне дерево

Кількість добрив на м2 площі плодового (плодоносного) дерева в середньому становить:

20-30 г аміачної селітри;

10-20 г гранульованого суперфосфату;

20-30 г хлористого калію;

1 кг перепрілого коров’яку.

Щоб дізнатися потрібну кількість добрив для внесення під одне плодове дерево, потрібно порахувати площу крони дерева в м2, так зручніше для розрахунку. Посипаємо гранульовані добрива навколо пристовбурового кола плодового дерева, діаметр якого дорівнює діаметру крони плодового дерева. Органічні добрива вкопуємо в пристовбурове коло біля стовбура. Дуже важливо не перегодувати рослину. Перегодовування рослини призведе до величезної маси гілок, а таке дерево є більш привабливим для шкідників, які будуть смакувати молодими соковитими пагонами.

Порахуйте норми підживлення добривами для різних груп плодових дерев. Та своєчасно підживіть їх. І вони відплатять вам вдячністю і смачними плодами.

Схожі записи