Здоровий врожай огірків та помідорів на столі

Незабаром літо. Остання висаджена розсада укорінилася. Прийшов час подбати про захист від хвороб та шкідників.

На невеликих за площею присадибних ділянках важко дотримуватися сівозміни, тому тут завжди присутні шкідники і хвороби. До найбільш розповсюджених захворювань відносяться:

fitoftoroz_tomatov_italiya

• Фітофтороз — найшкодочинніша і найпоширеніша хвороба пасльонових культур (картоплі, томата, перцю, баклажана). Уражує листя, стебла, плоди, бульби. При сприятливих для розвитку хвороби умовах можна втратити врожай за 3–4 дні.

perenospora_ogurca

• Несправжня борошниста роса (пероноспороз). Уражує листя і сім’ядолі. Найбільш шкодочинна для огірків, цибулі. Як і фітофтороз, може знищити рослини за декілька днів.

alternarioz_tomatov

• Альтернаріоз. Уражує листя, стебла, плоди. Хвороба інтенсивно розвивається з другої половини вегетації. Найбільш небезпечна для томатів, картоплі, моркви, капусти.

Всі ці захворювання найсильніше проявляються у вологу погоду за температури повітря 18–22 ⁰С із частими нічними росами.

muchnistaya_rosa_plod

• Борошниста роса. Уражує всі надземні органи рослин, а найбільше листя і черешки. Особливо небезпечна для огірків, томатів. Шкодочинність хвороби зростає при підвищенні температури повітря.

sira_gnil_tomativ_4

• Сіра гниль. Найбільш поширена у теплицях. На листі та плодах з’являються темні вологі плями з сірим пухнастим нальотом. Сильніше хвороба розвивається за температури від 15 ⁰С і вище та при надмірному зволоженні. Пошкоджені плоди втрачають товарний вигляд, не зберігаються.

kladosporioz_tomatov

Окрім зазначених хвороб, на овочевих культурах присутні аскохітоз, кладоспоріоз, гнилі та інші.

До основних шкідників відносяться:

 Колорадський жук — шкодять дорослі жуки і личинки. Особливо небезпечний шкідник для сходів та висадженої розсади томатів, баклажанів.

 Попелиця живиться клітинним соком багатьох овочевих культур. При сильному заселенні цим шкідником знижується продуктивність рослин, попелиця пошкоджує бутони та листя томатів й огірків. Окрім того, вона є переносником вірусних хвороб.

pautinnyi_klesz_na_ogurce

 Кліщі. Найбільш поширений та шкодочинний павутинний кліщ. Загроза від нього зростає при підвищенні температури.

 Совки. На овочевих культурах присутній цілий комплекс совок: городня, томатна, картопляна, бавовникова. Вони підгризають сходи, живляться листям та плодами.

fruitsprotection_brochure_190x210_2018_dba14

Для захисту овочевих культур від хвороб та шкідників компанія «Сингента» пропонує цілу низку препаратів, які реалізуються в упаковках різного об’єму: і на обробку 1–2 соток, і для захисту невеликих фермерських ділянок від 10 соток.

fruitsprotection_brochure_190x210_2018_dba16

Ридоміл® Голд — системно-контактний препарат, що захищає не тільки листя та стебла, а й плоди, бульби картоплі. У нього найдовший захисний період — до 14 днів, сильна лікувальна дія — до 4 днів. Застосовують Ридоміл® Голд для захисту томатів, картоплі, інших пасльонових культур від фітофторозу; огірків та цибулі — від пероноспорозу. На томатах перша обробка проти фітофторозу проводиться у фазу початок бутонізації, наступна — через 10–14 днів. На огірках проти пероноспорозу перша обробка здійснюється у фазу 4–6 листків, наступна — через 10–14 днів, перед цвітінням. На цибулі проводять дві обробки проти пероноспорозу: першу у фазу 4–5 листків, другу через 14 днів.

Квадріс® має високу профілактичну властивість та широкий спектр дії. Тому першу профілактичну обробку проводять на початку вегетації. Лікувальна дія становить 2 доби, що дозволяє вилікувати рослину навіть після ураження її збудником хвороби. Захисний період складає 12–14 днів, а термін очікування від обробки до збирання врожаю — всього 5 днів.

Квадріс ®зареєстровано для захисту томатів від фітофторозу, альтернаріозу, бурої плямистості; огірків — від пероноспорозу, борошнистої роси, антракнозу; на цибулі проти пероноспорозу та гнилі денця. Застосовують Квадріс® протягом усієї вегетації три рази за сезон, але не більше двох разів поспіль. З огляду на короткий термін очікування цей фунгіцид можна вносити по плодах, що дозрівають. При використанні в даний період захищаються плоди, подовжується термін плодоношення до 10–15 днів та значно покращується лежкість продукції при зберіганні.

Скор® — системний фунгіцид з сильними профілактичною та лікувальною діями. Не втрачає ефективності при підвищених температурах, швидко поглинається рослиною (протягом 2 годин). Покращує якість продукції, збільшує кількість плодоутворень. Застосовують Скор для захисту від альтернаріозу, борошнистої роси. На плодових культурах — проти парші, борошнистої роси, кучерявості листя персика.

Ревус Топ ® завдяки двом діючим речовинам високоефективний проти альтернаріозу та фітофторозу томатів і картоплі. Вирізняється сильними профілактичною та лікувальною діями. Висока стійкість до змивання опадами. На томатах і картоплі застосовується після Ридоміл Голд.

Світч® — двокомпонентний фунгіцид контактно-проникаючої дії з коротким терміном очікування. Використовується для захисту овочевих, ягідних, плодових культур від комплексу гнилей. Значно покращує якість плодів при зберіганні та транспортуванні. Має сильну лікувальну дію щодо захисту плодів від механічних пошкоджень і граду.

Ампліго® новий інсектицид контактно-кишкової дії. Через унікальну препаративну форму захисний період значно подовжено. Крім того, препарат має багато переваг: овіцидну дію, високу ефективність проти шкідників у широкому діапазоні температур. Застосовують на томатах проти совок, попелиць, колорадського жука; на картоплі — проти колорадського жука.

Енжіо® — потужний системно-контактний інсектицид з унікальною препаративною формою (мікрокапсульована водна суспензія) забезпечує миттєву стартову дію (нокдаун-ефект) із тривалим періодом захисту проти широкого спектра шкідників на багатьох культурах.

Вертімек ®— препарат природного походження. Захищає від усіх видів кліщів, має додаткову дію на мінерів та трипсів. Трансламінарна дія забезпечує захист з обох боків листка. Препарат швидко поглинається листовою поверхнею, тому подальші опади та підвищені температури не впливають на ефективність його дії. Короткий період очікування. Застосовують на перці, баклажанах та огірках.

Проклейм® — препарат природного походження. Захищає від широкого спектра лускокрилих шкідників (плодожерки, листовійки, мінуючої молі, совки та ін.) томати, капусту, плодові культури. Сильна додаткова дія на мінерів та трипсів. Ефективність не залежить від високих температур, опадів (швидко поглинається рослиною). Має овіцидну дію. Короткий період очікування.

Застосовуючи препарати компанії «Сингента» згідно з рекомендаціями, ви завжди отримаєте гарний і здоровий урожай.

Остерігайтеся підробок!

Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія».

Перелік магазинів ви знайдете на сайті : www.syngenta. ua , розділ Захист городу, саду , газону та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю».

Схожі записи