Липкий пояс на дерева власноруч

Садівники, які вирощують органічні фрукти в своєму саду хімії не використовують, а користуються липкими (ловчими) поясами. Такі пастки дозволяють не пустити в крону дерева шкідливих повзучих комах і, зменшити їх чисельність на ділянці.

У такому простому, на перший погляд способі є свої секрети. Звичайно, липкі пояси додають додаткової роботи в саду, зате дозволяють отримати здоровий врожай не пошкодженого комахами, без застосування інсектицидів.

Основне завдання липкого поясу – не допустити просування нелітаючих комах по стовбуру дерева вгору (в крону) або вниз (в грунт).

Звичайно, від літаючих шкідників липкі пояси не захистять, і доведеться поєднувати їх з ароматичними і феромонними пастками в кроні дерева. Однак зниження кількості листокруток, плодожерок, попелиць і мурах також не може, не радувати.

Різновиди липких поясів для дерева

воронкоподібні липкі пояси, які щільно прилягають до кори і не залишають комахам можливасті просуватися вверх.

липкі пояси або з налитим в них маслом або відваром рослин.

отруйні пояси, оброблені спеціальними довготривалими інсектицидами.

Коли накладати і знімати липкі пояси

Закріпленням липких поясів на деревах (кісточкових, зерняткових і декоративних) потрібно займатися після танення снігу. У перші дні тепла у верхніх шарах грунту пробуджуються зимуючі шкідники, які відправляються на пошук житла і їжі. Точне число вам ніхто не скаже, варто дивитися на погодні умови і стан грунту.

Знімати липкі пояси з дерев потрібно не одночасно. З кісточкових знімають після збору врожаю, а з зерняткових і декоративних – не раніше кінця жовтня. Справа в тому, що в корі яблуні, груші і т.д. любить відкладати яйця зимовий п’ядун. Після цього вона відправляється вниз на зимівлю, і саме в цей момент її можна зловити.

lipki_poyayasi_na_derevo_2

Як зробити липкий пояс для комах на деревах

Липкий пояс з клею виготовляється з тканини або пергаменту, або плівки, яку щільно потрібно обмотати навколо стовбура дерева на висоті 40-60 см від землі. Потім на матеріал рівним шаром нириною не менше 10 см наноситься спеціальний клей (Пестефікс, Акрил, Lasolep, Ratrap і т.д.) або солідол.

Отруйний пояс готується таким же чином, але на тканину наноситься інсектицид (Актара, Актеллік, Іскра і т.п.). Потім верхня частина цієї “спідниці” фіксується на стовбурі плівкою і нещільно нею ж обмотується. Важливо, щоб комахи могли потрапити під оброблену тканину, але не могли звідти вибратися.

Двосторонній пояс-воронка робиться швидко і захищає від комах, що рухаються відразу в двох напрямках. На шматок тканини або мішковини шириною 30-40 см наноситься інсектицид, потім нею обмотують стовбур дерева. Центр тканини щільно примотують до стовбура шпагатом, а вільні “кишені”, що утворилися зверху і знизу, заповнюють глиною. Таким чином, комахи неодмінно виявляться на ділянці, просякнутому інсектицидом, і загинуть.

. . . . . .

Як доглядати за ловчими поясами

Будь-який липкий пояс потрібно оглядати кожні 2-3 дні (в ідеалі щодня) для того, щоб знищувати шкідливих комах, які опинилися в пастці, і випускати корисних, якщо вони туди потрапили.

Під час огляду необхідно мати відро з рідиною (з солоною водою, розчином прального порошку або іншим засобом) в який можна зняти комах без побоювання, що вони виберуться.

Якщо липкий пояс або пояс-воронка заповненні в щент , їх потрібно замінити новими, причому постарайтеся не затягувати, адже в такому стані вони не працюють, і комахи вільно потрапляють в крону. Також контролюйте щільність прилягання пояса до стовбура – він не повинен врізатися і пошкоджувати кору, але і не повинен залишати щілин, через які комахи зможуть пробратися вгору або вниз по стовбуру.

Схожі записи