Кучерявість листя персика. Ознаки, лікування
Найпоширенішою хворобою персика є кучерявість листя . Це захворювання починає проявлятися вже ранньою весною. На молодих листочках раптом утворюються пухирчасті здуття світло-зеленого кольору, пізніше вони стають рожевими і навіть червонуватими, з часом листя втрачає форму – стає кучерявим.
Кучерявість листя персика є одним з найнебезпечніших захворювань кісточкових. У перший рік воно спричинює обпадання листків, засихання й обпадання плодів, відмирання однорічних пагонів, на другий рік дерево, як правило, не плодоносить.
Ознаки кучерявості листя
Ця грибкова хвороба може заразити всі кісточкові культури. Це захворювання спричиняє грибок Taphrina deformans (Berk.) Tul. Він є досить небезпечний і появляється утворенням на гілках потовщених, крихких, з нерівною поверхнею, червонувато-рожевих або янтарно-жовтих листків. Заражене листя швидко обпадає, а плоди на деревах перестають розвиватись й засихають. Хвороба проявляється також на пагонах, що викривлюються, потовщуються, набувають жовтуватого кольору, а при перших приморозках гинуть.
Спори цього грибка поширюються влітку, але зараження рослин не викликають. Зимують між лусочками бруньок, у ранах на гілках та в інших місцях. Тільки весною вони проростають, й відбувається активне зараження пагонів та листя. Патоген може зберігатись у вигляді грибниці в уражених гілках.
Швидкому зараженню рослин сприяє волога і прохолодна погода (6-8°С) навесні. Висока вологість сприяє також брунькуванню сумкоспор й швидке проникнення паразита у рослину.
Лікування кучерявості персика
При зараженні кучерявістю восени або раньою весною, до розпукування бруньок заражені й висохлі пагони обрізують і знищують. Повторне обрізування заражених пагонів — в середені весни, коли добре видно ознаки захворювання, а спори ще не розсіялися. У невеликих насадженнях доцільне збирання і знищення зараженого листя, а в промислових обов’язкова осіння оранка й обкопування пристовбурних кіл із старанним збиранням опалого листя.
Чим обробити персик від кучерявості листя
У фазі брунькування обприскувати дерево потрібно 1-2-процентним голубуватим розчином мідного купоросу (можнабез вапна) , через 2-3 дні повторіть обробку. Для профілактики ефективні також дворазові обприскування 50 % хлорокисомміді (0,5-0,75 % розчин) весною до розпускання бруньок .
Обрізайте заражені частини персика і добре обприскайте бордоською рідиною. Також потрібно обприскати або навіть полити пристовбурові кола.
Появою кучерявості на персику також може бути брак калію у грунті. Без калію дерева слабкі і легко заражуються хворобами і нападами шкідників. Після обробки підживіть дерево калійним добривом за інструкцією. І проведіть обприскування навколо.дерева а також сусідні Плодові дерева, садові кущі, що квіти.
Добре діє препарат “Хорус”, “Ридоміл голд”, “Профіт”, “Ордан” Обробляти необхідно 3 разів на сезон: перше обприскування до брунькування; друге коли листя вже добре розпустилося; третє – восени.