
Шкідливість грушевого клопа
Грушевий клоп (Stephanitis pyri F.) висмоктує сік з нижньої сторони листя, внаслідок чого з’являються білуваті плями, на з’являються чорні липкі ексктременти.
Зустрічається на всій території України. Ембріональний період розвитку на півдні триває 20-28 днів, на півночі лісостепу розтягується до 30-35 днів. У лісостепу масовий виліт грушового клопа відбувається в липні. Личинки кучкуються на нижній стороні листка на якому були відкладені яйця.
. . .
Опис грушевого клопа
Тіло грушевого клопа плоске, круглястої форми, посередині гребнеподібний виріст, також листоподібні вирости є спереду на грудях, прозорі надкрилки перепончасті з мереживним малюнком. Білява личинка має коричневу голову, плоска, овальна.
Зимівля грушевих клопів відбувається під корою та опалому листі. Після брунькування листя виходять з місць зимівлі та висмоктують сік з листя.

Яйцекладка відбувається наприкінці цвітіння груші. Через 25-30 дніврозвитку личинки оселяються групами на нижньому боці листка. Крила починаються на початку липня та через десять днів самки відкладають яйця. На зимівлю залишається друге покоління клопів, яке з’являється у серпні. Посушливе літо є сприятливою умовою для розвитку грушових клопів.

Заходи боротьби з грушевим клопом:
Агротехнічні - регулярний полив, удобрювання грунту, обрізка. Збір та знищення опалого листя, видалення відсталої кори.
Хімічні - у випадку масового розповсюдження оприскування у період виходу личинок з яєць грушового клопа інсектицидами.