Календар догляду за трояндами

Троянди – це красиві квіти, які займають перше місце в будь-якому квітнику. Щоб троянди пишно цвіли за ними потрібен догляд протягом всього року. У цій статті ми розкажемо, коли і які саме роботи потрібно проводити в квітнику протягом року.

Залежно від погодних умов і регіону терміни описаних нижче робіт можуть змінюватися. Але в цілому їх перелік залишається однаковим.

Зима – Календар догляду за трояндами

Догляд за трояндами в грудні

В опалювальній теплиці підтримуйте температуру повітря трохи вище 0 ° С. На деякий час скоротіть полив рослин, а в кінці місяця проведіть обрізку.

Догляд за трояндами в січні

У зимові місяці в розарії справ небагато. Перевірте посаджені восени кущі троянд. При необхідності ущільните грунт в пристовбурних кіл. Якщо ви вирощуєте в теплиці контейнерні троянди, стежте, щоб температура повітря в ний була в межах 4-7 ° С.

Догляд за трояндами в лютому

У південних районах з м’яким кліматом в кінці місяця приступайте до обрізки троянд флорибунда. В кінці лютого також час обрізати троянди, щеплені в минулому році.

У теплиці з трояндами підвищить температуру до 10-15 ° С. Щоб підтримати необхідний рівень вологості, обприскуйте пагони водою з пульверизатора. Перевірте молоді рослини на наявність попелиці і гусениць. При перших ознаках появи цих шкідників проведіть обприскування.

Весна – Календар догляду за трояндами

obrizka_pletistoi_troyandi

Догляд за трояндами в березні

Березень – найбільш відповідний час для обрізки кущових і штамбових троянд. При цьому не забувайте, що всі обрізані гілки слід спалити.

Якщо сніг вже розтанув, після обрізки внесіть під кожен кущ добриво, злегка закладаючи його в грунт. Розпушіть грунт навколо троянд. На контейнерних трояндах, вирощуваних в теплиці, в березні зазвичай зав’язуються бутони. Раз в тиждень підживляйте їх рідким мінеральним добривом – і незабаром ваші троянди будуть пишно цвісти. Продовжуйте обприскувати троянди водою і підвищить температуру повітря в теплиці до 15-17 ° С. Додаткове освітлення збільшить кількість бутонів до 40 %

Догляд за трояндами в квітні

В цей час троянди починають активно рости. До цього моменту потрібно встигнути завершити обрізку. Зайві молоді пагони також необхідно видалити.

В середині квітня підживіть троянди добривами з перевагою азоту: наприклад, аміачною селітрою (25-35 г на кв.м). Або ж внесіть комплексне добриво (30 г на кв.м). При цьому стежте, щоб розчин не потрапляв на молоді пагони та листя.

На ділянках, де велика ймовірність зараження рослин чорною плямистістю, коли розкриються листові бруньки, обприскайте пагони фунгіцидом. Через тиждень обробку повторіть.

Продовжуйте поливати і підживляти троянди в теплицях. Слідкуйте, щоб на рослині не з`явилася борошниста роса, і її не атакували попелиці і гусениці. В цей час ідеальна температура для тепличних троянд – 18-24 ° С.

Догляд за трояндами в травні

Необхідно прополоти бур’яни і замульчувати грунт під кущами садових троянд. В кінці місяця повинні зацвісти перші кущові троянди.

У травні можлива навала попелиці та інших комах-шкідників. Щоб захистити рослини, періодично обприскуйте їх системним інсектицидом. Якщо якісь рослини відстають у розвитку, проведіть позакореневе підживлення.

Відцвілі контейнерні троянди винесіть на вулицю і поливайте в міру необхідності.

zhovta-troyanda1

Літо – Календар догляду за трояндами

Догляд за трояндами в червені

На початку літа зацвітають троянди різних сортів. Не забувайте вчасно поливати їх, прополювати, обприскувати і зпушувати землю в пристовбурних колах. А ще замульчуйте грунт скошеною травою.

З дорослих кущів троянд можна зрізати квіти і скласти з них цікаву композицію, яка прикрасить ваш будинок.

У чайно-гібридних троянд видаліть зайві бутони – це поліпшить якість квіток. Підгодуйте рослини спеціальним добривом для троянд. Воно буде сприяти утворенню нових бутонів.

З метою профілактики хвороб і шкідників обприскати розарій інсектицидом і фунгіцидом.

troyanda_v_serpni

Догляд за трояндами в липні

Потрібно обрізати пагони троянд, на яких зів’яли квіти. Регулярно видаляйте зайві бутони, зпушуйтеі мульчуйте грунт. Не забувайте в міру необхідності поливати рослини. При перших ознаках появи борошнистої роси і чорної плямистості обробіть троянди фунгіцидом. При необхідності повторіть підгодівлі.

Якщо ви хочете розмножити сортові троянди, в липні проведіть нарізку живців і вкорінення їх під банкою.

. . . . . .

Догляд за трояндами в серпні

У цьому місяці за трояндами доглядають так само, як і в липні. Виключають лише підгодівлі.

Якщо ви плануєте в наступному році посадити нові троянди, підготуйте для них місце на клумбі.

Осінь – Календар догляду за трояндами

Догляд за трояндами в вересні

Щоб продовжити цвітіння троянд, продовжуйте видаляти зів’ялі та засохлі квіти. Не забувайте про розпушування грунту і обприскування. Підготуйте клумбу для посадки троянд в листопаді.

Розмножуйте живцюванням в’юнкі троянди і сильнорослі кущі флорибунда.

Догляд за трояндами в жовтні

Наведіть порядок у розарію: зберіть і спаліть опале листя, в верхній шар грунту закладіть мульчу, завершіть підготовку нових клумб. В кінці жовтня посадіть нові саджанці троянд.

Огляньте контейнерні троянди, при необхідності пересадіть їх в іншу ємність. Приберіть в теплицях і в кінці місяця перенесіть рослини. При посадці троянд використовуйте пухкий збагачений грунт

Догляд за трояндами в листопаді

Підготуйте троянди до зими. Вкоротіть довгі пагони, щоб зимові вітри їх не обламали. У регіонах з нестійким кліматом замульчуйте рослини грунтом і вкрийте опалим листям, соломою або ялиновим гіллям шаром 20 см.

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Схожі записи