Давидія – вирощування, догляд

Це красиве дерево стане гарною і цікавою прикрасою у вашому саду.

Давидія обгорткова або, як її ще називають: Дерево – голуб, хусточкове- дерево, дерево-примара (Davidia involucrata) – єдиний вид в однотипній родині Davidia, який вчені зараз відносять до сімейства кизилових Cornacea (раніше до сем. Nissacea).

Сьогодні можна зустріти два основних сорти. Вперше це чудове дерево описав французький католицький священик і місіонер, а також пристрасний зоологог і ботанік Арманд Давид в 1869 році. Рослину було знайдено в гірських вологих лісах в Центральному Китаї на висоті понад 2000 м над рівнем моря. Тільки в 1904 році насіння Давидії привезли з Китаю в Європу і Північну Америку, де воно набуло широкого поширення, завдяки своїй декоративності.

davidia-_derevo

Давидія велике дерево, яке може досягати у висоту до 20-ти метріві біьше. Крона у нього широка, листопадна. Кора світло каштанового кольору, листя темно зелені. Часто листя багато хто порівнює з липою. Квіти зявляються на минулорічних пагонах в травні. Період цвітіння може тривати до одного місяця. Після чого з’являється плід, зеленувато-коричневого кольору, з рожевими прожилками. При цьому всередині може бути багато насіння.

Де садити давидію

Садити давинію бажано на сонячних місцях або в напів-сонячних місцях захищених від сильних морозів, перетягів. Якщо квіткові бруньки підмерзнуть, це призводе до їх загибелі. Грунт повинен бути родучий, рівномірно зволожений ( застій води призведе до загибелі).

davidiya1

Розмноження Давидії

Давидія розмножується насінням, зеленими живцями, відвводами, кореневими нащадками.

Насіння давидії можна порівняти зі сливою, в кісточці якої міститься насіння. Проди давидії потрібно збирати в листопаді. Насіння висівають одразу, перші сходи з’являться не раніше наступного літа. Далі, буде потрібно ще один рік, після того можна саджанці посадити в парник. Рослину вирощену з насіння на постійне місце висаджування можна висаджувати не раніше 3 року життя.

Живці для розмноження потрібно брати зеленими, і як тільки з’являються корінці висаджувати їх. Але не все і добре починає рости. При цьому багато фахівців вважають, що таке дерево може бути видозміненим. Найпростіший спосіб розмноження Давидії це кореневі нащадки або відводки.

davidia_flowers

Догляд за Давидією

Догляд за рослиною не складний :

1. Потрібно регулярно, але не дуже часто поливати рослину.

2. Для того, щоб цвітіння було повноцінним потрібне підживлення. Спеціальні добрива завжди можна знайти в магазині. Підживляти потрібно два рази на рік, навесні і восени. У період цвітіння, також дереву буде простіше, якщо його підгодували.

3.Важливо робити і щорічну обрізку. Це нескладний процес, краще його починати після того, як пройде цвітіння. Потрібно прибирати всі непотрібні і сухі гілки, тому, що вони забирають сили, а місце зрізу обробляти садовим варом.

Схожі записи