Мобільний парник – своїми руками

Для створення цієї рамної конструкції можна використовувати недорогу соснову деревину. Окремі деталі рами просто поєднують між собою за допомогою вологостійкого клею та шурупів. Звісно, всі дерев’яні деталі слід ґрунтувати та у два шари вкрити складом, стійким проти атмосферних впливів. Треба не забути при цьому про шліфування між двома покриттями. Перед використанням готовий виріб слід старанно висушити.

Багато людей у всьому світі вважає, що без овочів та зелені, які власноручно вирощені, обходитись неможливо. Тим більше, так вважають садівники. Таку конструкцію грядка-парник можна поставити навіть на балконі або терасі.

Такий овочевий город можна обробляти навіть сидячи.

Але мова тут не про традиційну «високу грядку», адже вона споруджується на землі та складається з кількох послідовно покладених шарів – гілок, соломи, листя та інших біологічних залишків. В нашому ж випадку грядка також розташована високо, але в ній використаний готовий культурний субстрат, що продають у садовому центрі. Ще одною важливою відмінністю є наявність коліс у нашої грядки, що дозволяє міняти місце її розташування. При необхідності можна перевезти її у затінок або на сонце. До того ж у цієї незвичайної грядки є вікна, які можна переставляти, а то й повністю знімати. Грядка має рамну конструкцію, завдяки чому її можна перетворити у парник, для чого використовують два окремих ящики для посадки, якщо знадобиться більше місця. Так буває, коли настає час проріджувати весінні засіви або коли рослини, які вже підросли мають поступитися місцем новій розсаді.

mobil_par1

Матеріали для мобільного парника

Для створення цієї рамної конструкції можна використовувати недорогу соснову деревину. Окремі деталі рами просто поєднують між собою за допомогою вологостійкого клею та шурупів. Звісно, всі дерев’яні деталі слід ґрунтувати та у два шари вкрити складом, стійким проти атмосферних впливів. Треба не забути при цьому про шліфування між двома покриттями. Перед використанням готового виріу, його слід старанно висушити.

Цинкована дротяна сітка 1х1200х1100 мм, 1х1080х630 мм, біля 15 пог. метрів соснової рейки, 15х5 мм для фіксації плівки, акрилове скло 4 мм завтовшки 2х630х595 мм, ставкова плівка, чотири направляючих ролики монтажної висоти 100 мм, чотири шарніри, забивні скоби, шурупи, вологостійкий клей.

Дно роблять з дротіної сітки, яку прибивають до лерев’яної рами. Дерев’яні деталі конструкції захищають ставковою плівкою, яку закріпляють за допомоою рейок, скоб та цвяхів. Для подальшого стікання води у плівці слід передбачити перфорацію.

mobil_par2

Почерговість робіт для створення мобільного парника

1. Деталі рами 4 та 8 з’єднують шурупами з наріжними стояками. Між верхніми дошками залишають просвіт 5 мм.

2. Після цього кінці деталей рами 2 та 3 зклеюють та з’єднують шурупами водостійким клеєм. Рама практичної грядки-парника готова.

mobil_par3

Для двох віконець парника потрібне акрилове скло завтовшки у чотири міліметри. Його закріпляють на рейках рами гвинтами зі сферичною голівкою. Перед цією операцією слід виконати отвори діаметром чотири міліметри. Дві опорні рейки треба закруглити на кінцях та з інтервалом 50 мм виконати отвори для можливості регулювання положення вікна. Це досить важливо у спеку, коли парник треба провітрювати. Вікна прикріплюються до рамної конструкції на шарнірах, що дозволяє просто знімати їх, коли потреби в них немає. Таке буває у розпалі літа, або коли рослини стають занадто високими. Але, якщо ви вирощуєте занадто теплолюбні екзотичні рослини, вікна і влітку будуть забезпечувати їм потрібний захист.

mobil_par4

Добре продуманою конструкцією є комбінація високої грядки та парника.

mobil_par5

Нижній бік конструкції обертають догори. Обидві сітки обрізають у розмір по місцю… …та закріпляють. Направляючі ролики привертають то чотирьох наріжних стояків, на двох з них має існувати стопорна функція Для виготовлення вікон парника рейки рами 10 та 11 клеять та з’єднують шурупами. Акрилове скло попередньо свердлять та приєднують болтами.

mobil_par6

Кожне з двох вікон парника закріпляють на двох шарнірах. Обидва ящики для рослин складають за допомогою клею та шурупів з дошками рами 4 та 5, а повздовжній несучий елемент 9 – з наріжними стояками 1. Базову модель можна збільшити за рахунок двох ящиків. Вікна парників можна регулювати та знімати.

Восени грядка-парник може знадобитися для вирощування пізніх салатових культур, або – при визначених умовах – для зберігання коренеплодів. Але найбільш жаданою ця конструкція стає навесні, коли можна вирощувати салати, пряні рослини, квіти, а також розсаду ранніх овочів. Працювати з високою грядкою-парником можна й сидячи, що досить зручно.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Ізсередини окремі сегменти захищають ставковою плівкою та фіксують її сосновими рейками 15х5 мм, які прибивають скобами або цвяхами. Зайве зрізають різаком.

mobil_par7

А – Вікна парника мають опорні стойки, в яких з метою регулювання положення передбачені отвори, розташовані з інтервалом 50 мм. В – Вікна закріпляють за допомогою шурупів, їх можна знімати у теплу погоду. С – базова модель без вікон та ящиків. D – Незалежно від того, що вирощується – полуниця, пряна зелень або овочі – парник суттєво збільшує тривалість вегетаційного періоду. Тому комбінована грядка-парник продовжує садовий сезон.

mobil_par8

Схожі записи