Як доглядати за жимолостю після збору врожаю

Ягоди жимолості достигають в кінеці травня – початок червня. Звичайно, деякі сорти дають урожай пізніше, але в липні ця ягода – рідкість. Щоб кущі жимолості рясно родили щороку, потрібно за ними доглядати протягом усього літа і восени.

Якщо за кущами жимолості недоглядати в літні та осінні місяці то, урожай з кожним роком буде дрібнішати, кількість ягід зменшуватиметься, а кущ сохнути.

Полив жимолості після збору врожаю

Незважаючи на те, що основний приріст жимолость дає ранньою весною, їй, як і всього живого, вода потрібна протягом усього сезону вегетації. Якщо дощів в літку чи восени у вашому регіоні немає, не забувайте хоча б раз в 10 днів поливати жимолость, промочуючи грунт під нею на глибину 30-40 см. Молодому кущу потрібно 8-10 л води, дорослому – до 30 л. Вода повинна бути не крижаною, томущо крижана вода буде стресом і для неї.

Захист жимолості від хвороб і шкідників після збору врожаю

Основна обробка жимолості від хвороб проводиться ранньою весною, до того як кущ «пішов» в ріст, шкідники можуть нападати і влітку, а це означає, що не варто розслаблятися. У період цвітіння, формування зав’язей і збору ягід все хімічні обробки кущів під суворою забороною.

А ось коли врожай зібраний, можна приступати до лікування куща. Найчастіше жимолость атакує тля, але зустріти на кущах можна також трояндову листокрутку, агрусового п’ядуна і різних щитівок. При виявленні шкідників потрібно визначити хто перед вами, а потім використовувати комплексний або спеціалізований інсектицид по інструкції.

З хворобами аналогічно. Якщо кущ жимолості слабшає, сохне, на листках з’являються плями, сірий наліт, значить, ви пропустили весняну обробку бордоською рідиною, потрібно дочекатися кінця плодоношення і все ж провести її. Розчин повинен бути 1% -ним, а перед обробкою потрібно видалити засохлі гілки, опале листя, траву під кущем і все це спалити.

Підживлення жимолості після збору врожаю

При посадці молодих кущиків в яму закладається доза органо-мінеральних добрив, яких повинно вистачити на перші 3-4 роки. Після цього жимолость потрібно підгодовувати додатково. Якщо ранньою весною в період росту пагонів це азот (у формі органіки або мінерального добрива), то після збору ягід краще зробити упор на калій і фосфор. Для цього розведіть у відрі води по 15-20 г сірчистого калію і суперфосфату і внесіть розчин з розрахунку 3-4 л на 1 кущ.

На бідних грунтах цю підгодівлю можна повторити в кінці літа, перед початком листопада у жимолості. А ось азотні добрива в другій половині літа вносити не можна – кущі знову підуть у ріст і не підготуються до зимівлі.

Обрізка і омолодження жимолості

Кущі жимолості бажано формувати, тоді вони будуть красивими і більш врожайними. Першу обрізку молодих кущиків потрібно провести відразу після висаджвання саджанців жимолості на постійне місце. Потрібно відрізати всі пошкоджені і слабкі пагони, залишивши на кущі 3-5 сильних пагонів, і вкоротити їх на третину довжини. Щовесни обрізуйте пошкоджені та сухі пагони.

У віці 7 років і більше в куша жимолості знижується кількість плодів. Проріджувати крону потрібно на старих кущах через кожні 2 роки, вирізаючи п’ятирічні гілки.

Жимолость їстівна – висаджування
sadzhanci_zhimolosti

Пересадка – розмноження жимолості

Досвід досвідчених садівників показує, що краще і швидше приживається жимолость висаджена на нове місце восени або в кінці літа. Правда, це відноситься тільки до саджанців з відкритою кореневою системою. А ось якщо рослина продається в горщику – висаджувати його потрібно в будь-теплу пору (крім періоду цвітіння).

Купувати і висаджувати найкраще дворічні саджанці або трьохлітки. Великі, старі кущі погано переносять пересадку, вони довго хворіють.

Розмноження жимолості

Жимолость розмножують живцями. Зелені живці нарізають з приростів поточного року після цвітіння, здерев’янілі живці після листопаду. І ті, і інші стимулюють розчином Корневином, а потім відправляють для вкорінення( для вкоріненні використовують парничок в тіні ). Але пам’ятайте, якщо із зелених живців приживається більше половини, то з здерев’янілих в кращому випадку п’ята частина.

Розмноження жимолості діленням куща спосіб най легший , але підійде тільки для молодих рослин, яким немає ще і п’яти років. Викопайте кущі, розріжте гострим інструментом на кілька частин, так щоб коріння залишилися у кожної діленої рослини, і розсадіть

.

Розмноження відводами.

Схожі записи