Рослини для альпійської гірки

Альпійська гірка або альпінарій, це кусочок гірської природи на подвір’ї, або гірський квітник, зроблений з різних за розміром каменів, які піднімають квіти вище від землі, імітуючи гірську частинку природи, а декоративні рослини підсилюють ефект гір. Висаджування рослин на альпійську гірку необхідно починати ранньою весною.

Перед тим як висаджувати рослини на альпійську гірку, розставте їх у горщиках рівномірно по всьому альпінарію, відійдіть на декілька кроків і подивіться, чи гарно ви розставили рослини. Це потрібно для того, щоб визначити максимально природній ефект. Слід також врахувати, швидкість розвитку, тривалість цвітіння рослин. Для нормального розвитку рослин дуже важливо освітленість гірки, кислотність, склад, поживність, водопроникність грунту.

alpiiska_girka2

Вибір рослин для альпійської гірки

Загальний стиль ландшафтного дизайну і альпійська гірка, повинна доповнювати один одного. Рослини для гірки в більшості випадків вибираються ті ж самі, що ростуть на території подвір’я, тільки у меншому розмірі.

За допомогою багаторічних рослин створюється основа альпійської гірки. В першу чергу садимо, хвойні низькорослі, декоративні і невибагливі, багаторічні рослини, які будуть основою для гірки. Вони ідеально поєднуються з іншими рослинами, як з багаторічними, так і з однорічними рослинами.

Рослини, які завжди присутні в оформленні альпійської гірки

collage-gruntopokrivni

Грунтопокривні рослини

Це величезне число грунтопокривних рослин, які під час свого розвитку легко займають порожні ділянки і вкривають каміння невеликими зеленими і кольоровими килимками. Грунтопокривні рослини: маргаритки, карпатський дзвоник, ломикамінь, проломник, грунтопокривні флокси, чебрець, альпійська суниця, деревій, гвоздики, едельвейс, плющ, бакопа, барвінок декоративний, сукулентні та інші.

collage_bagatorichni

Квітучі рослини

Квітучими рослинами заповнюють порожні місця, і за допомогою цих рослин ми робимо яскраві плями на гірці. Найбільш бажані квітучі рослини для альпійської гірки є: пеларгонія, міні троянди, гербери, півники, примули, рододендрони та багато інших рослини.

collage_cibulinni

Цибулинні рослини

За допомогою цибулинних рослин наша гірка зацвіте ранньою весною, і подарує справжній кусочок гірської весняної природи. Цибулинні рослини: крокуси, іриси, міні тюльпани, мускарі та інші. Висаджувати цибулинні квіти потрібно восени.

hvoini_roslini3

Хвойні, вічнозелені рослини

Основою для формування альпінарію є: низькорослі або карликові хвойні чагарники. За допомогою цих рослин ми і створюємо гірську частину нашої альпійської гірки. Найкраще використовувати хвойні карликові рослини, а саме: карликові ялиці, сосни, туї, модрини та інші.

Декорування альпійської гірки

Альпінарій, виконаний з різних за розміром і кольором каменів, має естетичну привабливість, а висаджування рослин підсилює декоративний ефект. Альпійська гірка не повинна бути прикрашена штучними елементами, такий декор псує ефект природної гірки.

Інші статті:

Як зробити альпійську гірку своїми руками

Схожі записи